Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, jedynie częściowo Skandynawia, południowo-wschodnia Rosja oraz Półwysep Iberyjski są w zasięgu wyżów. Polska pozostaje pod wpływem rozległego niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek znad północno-wschodniej Polski przemieszcza się nad Białoruś. Napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.
Pogoda we wtorek, 30 listopada 2021 r.
We wtorek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Opady śniegu, po południu od zachodu przechodzące w opady śniegu z deszczem i deszczu. Prognozowana wysokość opadów na południowym zachodzie do 10 mm i tam miejscami przyrost pokrywy śnieżnej 6 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C na wschodzie do 4 st. C na zachodzie, nad morzem do 6 st. C; w rejonach podgórskich od -2 do 0 st. C.
Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni, lokalnie na północy kraju południowy. Nad morzem porywy wiatru do 80 km/h, wysoko w górach do 100 km/h. Wiatr będzie powodował zawieje śnieżne, a w górach również zamiecie.
Alerty IMGW - silny wiatr
W części kraju wystąpią silne porywy wiatru. Synoptycy wydali ostrzeżenia dla województw: dolnośląskiego, w powiatach na zachodzie i południu regionu i opolskiego, w powiatach: nyskim, prudnickim i głubczyckim.
Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości o prędkości od 25 do 35 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Niebezpiecznie będzie od godz. 12 we wtorek do godz. 2 w środę.
Pogoda we wtorek, Warszawa, 30 listopada 2021 r.
We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, mogący powodować zawieje śnieżne, południowo-zachodni i zachodni.
Zobacz także:
- Czy COVID-19 i obostrzenia zakłócą Boże Narodzenie? Minister zdrowia: "Pandemia już wielokrotnie nas zaskakiwała"
- Chaos z dawką przypominającą. Oto błąd, przez który nie zostanie przedłużony certyfikat covidowy
- Urządzenia, które zużywają najwięcej prądu. Jak oszczędzać energię elektryczną?
Autor: Izabela Dorf
Źródło: PAP, TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN