Pogoda

Pogoda na środę. Czy będzie padać cały dzień?

Pogoda

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
PAP/IMGW
gettyimages/maurizio sianiPogoda jesień

W środę, 27 października 2021 r. możemy spodziewać się przelotnych opadów, które jednak nie wykluczają możliwości jesiennego spaceru. Temperatura wyniesie do 16 st. C. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na środę.

Jak informuje IMGW, północna oraz częściowo centralna Europa będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, w strefie frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżów. Nad wschodnią Polską dominować będzie wpływ wyżu znad Ukrainy, zachód kraju znajdzie się w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu i zachodu będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na środę 27 października 2021 r.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Przelotne opady deszczu, od zachodu zanikające. Wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Na zachodzie miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 st. C na południowym wschodzie, około 4 st. C w centrum do 8 st. C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich od 0 st. C do 3 st. C. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, na wybrzeżu lokalnie porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na wschodzie oraz wybrzeżu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C na wschodzie, około 13 st. C w centrum do 16 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich od 9 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, na wybrzeżu miejscami w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Pogoda w Warszawie w środę 27 października 2021 r.

W nocy z wtorku na środę w stolicy na ogół pochmurno i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: PAP/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/maurizio siani

Pozostałe wiadomości