Środa: dużo słońca i ponad 20 stopni. Kolejne dni nadal będą suche

x-news
Środa upłynie pod znakiem pogodnej aury. Na termometrach zobaczymy od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

Jak informuje IMGW, wyż znad Morza Norweskiego będzie nadal obejmował Europę północno-zachodnią, środkową i Bałkany. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu niżów. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Pogoda na środę 22 kwietnia

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C w centrum i 19 st . C na Śląsku. Chłodniej nad morzem i w dolinach karpackich: od 9 st. C do 12 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni i wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na południu i miejscami w centrum umiarkowane. Na północy kraju lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, lokalnie osadzające szadź.

Temperatura minimalna od 0 st. C do 4 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich i miejscami na Pomorzu od -2 st. C do 0 st. C. Na północy kraju lokalnie spadek temperatury przy gruncie do -5 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych i wschodnich.

Pogoda w Warszawie na środę 22 kwietnia

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna około 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie wolno spadać.

W nocy w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 2 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny.

Pogoda na czwartek 23 kwietnia

W czwartek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st. C na Suwalszczyźnie i Pogórzu Karpackim do 21 st. C na Śląsku, chłodniej w dolinach karpackich i nad morzem: od 11 st. C do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. (PAP)

Pogoda na piątek i sobotę 24 i 25 kwietnia

Piątek będzie pogodny w niemal całym kraju, tylko na Suwalszczyźnie możliwy jest słaby deszcz do 1-2 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W sobotę na południu i w centrum kraju przelotnie popada deszcz do 5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: x-news, PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości