Produkcje TVN Warner Bros. Discovery docenione na świecie. Które filmy otrzymały nagrody?

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
prasa.tvn.pl/tvn24.pl
„Apokawixa” – polski film o zombie
„Apokawixa” – polski film o zombieDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Montreal Independent Film Festival ogłosił zwycięzców wiosennego sezonu. "Apokawixa" zdobyła tytuł najlepszego horroru, a film "Na twoim miejscu" okazał się najlepszą komedią. Produkcje TVN Warner Bros. Discovery mają szansę na wejście do głównej edycji festiwalu.

"Apokawixa" i "Na twoim miejscu" z nagrodami sezonowymi na Montreal Independent Film Festival

Produkcje TVN Warner Bros. Discovery zwyciężyły w dwóch kategoriach wiosennego sezonu konkursowego Montreal Independent Film Festival w Kanadzie. Film "Apokawixa" w reżyserii Xawerego Żuławskiego zdobył tytuł najlepszego horroru (Best Horror), a "Na twoim miejscu" w reżyserii Antonia Galdameza Munoza został uznany za najlepszą komedię (Best Comedy).

"Na twoim miejscu" reż. Antonio Galdamez Munoz - Best Comedy

Komedia "Na twoim miejscu" opowiada o małżeństwie, które przechodzi kryzys. Pewnego poranka zakochani budzą się w ciele swojej drugiej połówki. Zamiana oznacza sporo wyzwań, ponieważ każde z nich musi się teraz zmierzyć z codziennym życiem partnera.  

"Apokawixa" reż. Xawery Żuławski - Best Horror

To historia grupy maturzystów, która postanawia zorganizować nad morzem "melanż życia". Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń wszystko początkowo przebiega normalnie. Jednak z minuty na minutę całość zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombie.

Montreal Independent Film Festival (MIFF)

To prestiżowe wydarzenie z pokazami filmowymi setek niezależnych filmów krótkometrażowych i fabularnych z całego świata. Jak przypomina tvn24.pl, każdy rok podzielony jest na cztery sezony konkursowe. - Spośród zwycięzców w poszczególnych sezonach Montreal Independent Film Festival wybiera finalistów, którzy zostaną zaprezentowani i wezmą udział w głównej edycji mającej się odbyć 24-26 marca 2024 roku w Cinema du Parc of Montreal - czytamy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: prasa.tvn.pl/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN Fabuła

Pozostałe wiadomości