Kaucja za butelki w Biedronce - które można zwrócić?
Popularny sklep z produktami spożywczymi - Biedronka, od 2022 roku ma nowy regulamin przyjmowania opakowań zwrotnych. Oznacza to, że część produktów sprzedawana jest z pobraniem kaucji. Produkty sprzedawane w butelkach zwrotnych, to:
- piwo Warka Classic,
- piwo Namysłów Pils,
- piwo Kasztelan niepasteryzowny,
- piwo Harnaś.
Za butelki zwrotne wymienione powyżej kaucja wynosi 50 gr za każde opakowanie.
Drożyzna
Wysokość kaucji umieszczona jest dodatkowo na etykiecie, która znajduje się przy danym produkcie, w kasie sklepu bądź u pracownika sklepu. Ponadto, kaucja zwrotna dotyczy również kontenerów po butelkach.
Biedronka uruchamia skup butelek - jak i gdzie je oddać?
Opakowania można zwrócić w ciągu 12 miesięcy od dnia zakupu produktu w opakowaniu zwrotnym. Oddając butelki należy pilnować, aby były one czyste i nieuszkodzone, a także zawierały etykiety. Można je oddawać do sklepów, w których takie same opakowania zwrotne są sprzedawane. Jeśli w sklepie nie sprzedawane są produkty w tych opakowaniach zwrotnych - placówka ma prawo odmówić przyjęcia tych butelek.
Butelki można zwrócić podczas robienia zakupów bądź niezależnie, bez konieczności kupowania produktów w sklepie.
Butelki za kaucje w Biedronce - co można otrzymać za ich zwrot?
Jeżeli klient przyjdzie do sklepu z opakowaniami zwrotnymi i paragonem fiskalnym, na którym znajduje się zakup tychże opakowań, to zostaną zwrócone pieniądze w gotówce w wysokości pobranej na rzecz kaucji. Osobom, które nie mają paragonu i będą chciały zwrócić butelki, zostanie wydany voucher. Zwracając kilka opakowań zwrotnych na raz zostanie wydany voucher zbiorczy, który odpowiada sumie kaucji za wszystkie butelki.
Zwrotu można dokonać podczas zakupów. W takiej sytuacji kwota za dokonywane zakupy zostanie pomniejszona o wartość oddanych opakowań zwrotnych.
Za pomocą vouchera można opłacić zakupy w sklepie Biedronka lub opłacić rachunki przy kasie - za wodę, prąd i gaz. Ważność takiego vouchera wynosi 100 dni i można go wykorzystać jednokrotnie. Płacąc voucherem na kwotę niższą niż bon, nie uzyska się reszty. W przypadku, gdy nie pokryje on całości kosztów zakupów, klient zobowiązany jest do wyrównania różnicy.
Zobacz także:
- Biedronka - loteria mieszkaniowa. Jak sprawdzić wyniki?
- Jak wesprzeć osoby, które mają mniej, niż my? Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste
- Biedronka jednym z głównych sponsorów WOŚP. "Ich piękne czapki zrobiły furorę"
Autor: Teofila Siewko
Źródło: Biedronka
Źródło zdjęcia głównego: ShutterWorx/Getty Images