Studentka pobita przez trzech napastników za noszenie spódniczki. Nikt jej nie pomógł

Krótka spódnica
Krótka spódnica
Źródło: eucyln/Getty Images
22-letnia studentka ze Strasburga, Elisabeth miała zostać zaatakowana przez trzech mężczyzn za to, że miała na sobie spódnicę. Sprawą zajęła się policja, a kobieta o zdarzeniu opowiedziała radiu France Bleu Alsace.

Studentka pobita za noszenie spódnicy

Elisabeth wracała pieszo do domu wciągu dnia, kiedy spotkała trzech dwudziestokilkuletnich mężczyzn. Mieli oni w niepochlebny sposób wyrażać się o niej z powodu spódnicy, którą miała na sobie. Kiedy zwróciła im uwagę, dwóch z nich ją złapało, a trzeci zaczął bić po twarzy, co pozostawiło ślad w postaci podbitego oka. Następnie napastnicy uciekli. Studentka powiedziała, że świadkami zdarzenia było kilkanaście osób, które niestety nie zareagowały. Sprawą zajęła się policja.

Elisabeth zapewnia, że po pobiciu nie zamierza rezygnować z noszenia spódnic:

Życie jest takie krótkie, dzieje się tyle pięknych rzeczy. Nie możemy dać się zastraszyć

Studentka zwróciła także uwagę, że dorastała w Strasburgu i nigdy nie odczuwała tak niezdrowego klimatu dla młodych kobiet jak teraz. Uliczne molestowanie jest tam teraz niemal na porządku dziennym.

Wypowiedzi polityków

Zdarzenie postanowili skomentować politycy. Marlene Schiappa z ministerstwa spraw wewnętrznych, która jest odpowiedzialna za kwestie obywatelskie, a wcześniej zajmowała się kwestiami równości pojechała do Strasburga, aby omówić bezpieczeństwo kobiet w miejscach publicznych. Udzieliła także wywiadu radiu France Bleu Alsace, w którym stwierdziła:

Kobieta nie jest bita, ponieważ nosi spódnicę. Kobieta jest bita, ponieważ istnieją ludzie, którzy są mizoginami, seksistami i przemocowcami, i na dodatek nie podporządkowują się żadnym prawom i zasadom

Następnie Schiappa dodała:

Kiedy jesteś studentką i musisz myśleć o stroju, który zakładasz i sygnale, które on wysyła, to jest to przytłaczające obciążenie psychiczne

Urzędniczka wezwała także ludzi do interweniowania w podobnych sytuacjach i wzywania policji.

Warto dodać, że napad na Elisabeth jest kolejną głośną sprawą związaną z uliczną agresją wobec kobiet we Francji. W czwartek France Bleu Alsace poinformowało, że dwie kobiety zostały zaatakowane przez mężczyznę, który powiedział jednej z nich, że jej spódnica jest "za krótka". Do zdarzenia doszło w mieście Mulhouse.

Brutalny atak na pracowników sklepu. Sprawca odpowie za usiłowanie zabójstwa. Więcej w materiale Uwagi! TVN:

>>> Zobacz także:

Agata Rubik borykała się w młodości z przykrym problemem. "Nie są to ładne zdjęcia"

Małgorzata Rozenek zdradziła sekret figury. Świeżo upieczona mama znalazła sposób na powrót do formy

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula obchodzą 5. rocznicę ślubu. Fani: "Najpiękniejsza para w Polsce"

Autor: Iza Dorf

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: eucyln/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości