Newsy

"Elżbieta i Filip: miłość i służba". Już wkrótce będzie można obejrzeć film dokumentalny o małżeństwie Elżbiety II

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Materiały prasowe
"Elżbieta i Filip: miłość i służba"

Już w najbliższy poniedziałek będzie można obejrzeć film dokumentalny na temat związku królowej Elżbiety II i jej męża Księcia Filipa. Produkcja nosi tytuł "Elżbieta i Filip: miłość i służba". O czym jest, kiedy i gdzie go oglądać?

"Elżbieta i Filip: miłość i służba" - o czym jest film?

W dokumentalnym filmie "Elżbieta i Filip: miłość i służba" przedstawione zostały najważniejsze momenty małżeństwa Elżbiety II i księcia Edynburga, Filipa. Para odegrała szczególnie ważną rolę dla brytyjskiego społeczeństwa. Wszystkie etapy życia i małżeństwa pary królewskiej wystawione były nie tylko na widok, ale również ocenę opinii publicznej. Obywatele Wielkiej Brytanii mieli okazję oglądać związek pełen szacunku, miłości, a także oddania obowiązkom związanych z królewskimi stanowiskami. 

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Królowa Elżbieta II i książę Filip - związek

Królowa Elżbieta II poznała swojego przyszłego wtedy męża w 1934 roku podczas ślubu księżniczki Mariny i księcia Kentu, Grzegorza. W tamtym czasie miała zaledwie 8 lat. Oficjalne zaręczyny pary miały miejsce 9 lipca 1947 roku, ślub odbył się trzy miesiące później - 20 listopada 1947 roku. Para doczekała się czwórki dzieci - Karola III, Annę, Andrzeja oraz Edwarda. 

"Elżbieta i Filip: miłość i służba" - gdzie i kiedy oglądać?

Jak układało się małżeństwo pary królewskiej? O tym dowiedzieć się będzie można z dokumentu pt. "Elżbieta i Filip: miłość i służba". Film będzie można obejrzeć w najbliższy poniedziałek (19 września 2022 roku) na kanale TVN Fabuła o godzinie 22:50. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Materiały prasowe

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe

Pozostałe wiadomości