Córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny usłyszała od lekarzy niepokojącą diagnozę. Co dolega Helenie?

Helena Englert i Beata Ścibakówna
Helena Englert i Beata Ścibakówna | Fot.Piotr Molecki East News
Helena Englert, córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta od kilku miesięcy przebywa na wymarzonych studiach w Stanach Zjednoczonych. Jednak jej pobyt za oceanem przerwały chwile troski. W najmniej oczekiwanym momencie Helena usłyszała poważną diagnozę od lekarzy.

Helena Englert na studiach w Stanach Zjednoczonych

Na początku września 2019 roku Helena Englert, córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny wyjechała na studia na jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie, do szkoły teatralnej NYU Tisch School of the Arts. Utalentowana 19-latka zniknęła ze szklanego ekranu, ponieważ zdecydowała się zdobywać wykształcenie w szkole, w której uczyły się największe hollywoodzkie gwiazdy.

Na Święta Bożego Narodzenia młodziutka Englert wróciła do Polski. Gościła nawet w programie Dzień Dobry TVN, gdzie podzieliła się swoimi wrażeniami z pierwszych miesięcy nauki na prestiżowej uczelni. Dziewczyna podkreślała, że to była najlepsza decyzja, jaką mogła podjąć i zaznaczała, że jest wdzięczna rodzicom za ich ogromne wsparcie.

Jestem bardzo zadowolona. Mam absolutnie wspaniałych profesorów. Nie mogłabym sobie wymarzyć lepszych.

- powiedziała Helena.

Helena Englert choroba

Jak donosi portal Jastrząb Post, piękną przygodę za oceanem dziewczynie przerwały chwile troski. Podczas świątecznego pobytu w domu, za namową swoich bliskich, Helena postanowiła wybrać się na badania lekarskie. Dziewczyna usłyszała od lekarzy poważną diagnozę dotyczącą jej stanu zdrowia. Od razu podzieliła się tą informacją ze swoimi troskliwymi rodzicami. Według portalu miała im powiedzieć:

Wykryto u mnie guzki na strunach głosowych. Teraz czas leczenia.

Prawdopodobnie guzki na strunach głosowych, które wykryto u 19-letniej Heleny, nie są jednak bardzo groźne. Dziewczyna będzie musiała poddać się zabiegom z jonofortezy wapniowo-jodowej, stosować inhalacje oraz uczęszczać na masaż wibracyjny krtani. Na szczęście Helena mogła spokojnie wrócić na uczelnie, by kontynuować naukę i realizować swoje cele.

Życzymy Helenie dużo zdrowia, a jej rodzicom przede wszystkim spokoju!

Zobacz materiał z wizyty Heleny Englert i Beaty Ścibakówny w studiu Dzień Dobry TVN.

Jak święta to tylko w domu. Helena Englert odwiedziła rodziców na Boże Narodzenie | x-news

Zobacz także:

Autor: Magdalena Szmidt

podziel się:

Pozostałe wiadomości