Newsy

11-latka zgwałcona przez swojego przyrodniego dziadka. Rodzina odmawia aborcji

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
The Mirror
VikaValter/Getty ImagesGwałt dziewczyna

11-latka została zgwałcona przez swojego przyrodniego dziadka. Mężczyzna znajduje się w areszcie. Wkrótce okazało się, że dziewczynka spodziewa się dziecka. Rodzina odmawia jednak wykonania aborcji.

Tragedia w Boliwii

Jak donosi "The Mirror", tragedia miała miejsce w Boliwii, w miejscowości Yapacani. Zdaniem policji, 11-letnia dziewczyna okazała się być w 21 tygodniu ciąży, po tym, jak została zgwałcona przez 61-letniego ojca jej ojczyma. Według "The Mirror", dziewczyna mieszkała u przyrodniego dziadka wraz z 15-letnią siostrą, ponieważ ich rodzice pracowali wtedy w innym mieście.

Zobacz video: Niezwykła historia odkrycia zdrady

Niezwykła historia odkrycia zdrady
Niezwykła historia odkrycia zdrady
Dzień Dobry TVN

Rodzina odmawia wykonania aborcji

Radą lekarzy było przerwanie ciąży, na co początkowo zgodziła się rodzina dziewczyny. Podobno jednak, po decyzji matki, Kościół Katolicki w Boliwii publicznie wystąpił o nieprzerywanie ciąży. Jak czytamy w "The Mirror", prawnik Giovani Cabello, podał, iż rodzina krótko później zmieniła swoje zdanie i sprzeciwiła się wykonywaniu aborcji. Decyzję zapisano w historii medycznej, by zespół lekarzy mógł postępować według ich woli.

Gwałt na 11-latce

Portal podaje też, że dziewczyna jest "w odpowiedniej kondycji" i "spokojna". Zaznacza, że podejrzany znajduje się w areszcie. Nie zdradzono żadnych danych dziewczyny ani jej oprawcy.

Według "The Mirror", dziewczyna o ciąży miała dowiedzieć się przypadkowo. Zdaniem portalu, Ana Paola García, szefowa stowarzyszenia Women's House przekazała gazecie EFE, że młoda dziewczyna powiedziała jednej z kuzynek, iż "czuje dziwne ruchy w brzuchu". Po zbadaniu przez lekarzy okazało się, że jest w 21 tygodniu ciąży.

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: The Mirror

Źródło zdjęcia głównego: VikaValter/Getty Images

Pozostałe wiadomości