Kateryna Kravchenko w 2015 roku była rzeczniczką prasową batalionu "Ajdar", który walczył we wschodniej Ukrainie. Z biegiem czasu zrezygnowała jednak z udziału w działaniach wojennych i przez ostatnie lata zajmowała się tworzeniem własnego biznesu. Jednak konflikt zbrojny zapukał do jej drzwi. - Cała Ukraina jest ostrzeliwana. Mój kraj jest w ogniu - powiedziała.
Zobacz, co się zmieni od poniedziałku.
"Dla mnie nie ma nic poza misją i ratowaniem życia".
"Słowo 'ruskie' jest jednoznaczne z wojną oraz okrucieństwem".
Poznaj przepisy dietetyk Hanny Stolińskiej.
Rannik zimowy to, obok przebiśniegów i krokusów, zwiastun wiosny. Mało znany w naszym kraju rośnie głównie dziko w lasach. Pierwsze żółte pączki wypuszcza już w lutym, by wczesną wiosną zakwitnąć. Roślina jest prosta w uprawie, chociaż ma swoje wymagania. Lubi przestrzeń i ceni spokój. Jak wygląda uprawa rannika zimowego?
Ze względu na wojnę jego pokaz odbył się w ciszy.
Obywatele Ukrainy dotkniętej konfliktem zbrojnym mogą liczyć na wsparcie polskiej adwokatury. Na stale aktualizowanej stronie internetowej pojawiają się adresy i numery telefonów do prawników gotowych udzielić bezpłatnej pomocy. Poszczególne sekcje NRA wyznaczyły koordynatorów programu.
Powstała specjalna rządowa strona internetową będącą kompendium wiedzy na temat pomocy osobom poszkodowanym podczas konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Można tam znaleźć informacje dla osób prywatnych i organizacji, linki oraz listy niezbędnych rzeczy, które są gromadzone. W
Marka Węgorzewskiego charakteryzują cierpliwość, skrupulatność i oddanie swojej pasji. Te cechy sprawiły, że listonosz z Knurowa, a z wykształcenia politolog, stworzył kolekcję składającą z 40 tysięcy autografów. O swoim hobby opowiedział teraz w Dzień Dobry TVN.
Zbliżająca się wiosna to czas, kiedy ptaki poszukują miejsc lęgowych. Powracają do budek albo zasiedlają je po raz pierwszy. Ważne jest, aby w odpowiedni sposób przygotować im te miejsca. Jak? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział przyrodnik i filmowiec, Marcin Kostrzyński.
Miłośnicy twórczości Anny Świątczak z niecierpliwością oczekiwali na nowy singiel grupy Anka. Utwór zatytułowany "Z każdą chwilą złą" miał swoją premierę 23 lutego 2022 roku i błyskawicznie spotkał się z uznaniem fanów. W roli chórzystki zaprezentowała w nim swój talent Etiennette Wiśniewska.
Bezbarwne spaliny wydobywające się z rury wydechowej świadczą o poprawnym działaniu silnika i jego podzespołów. Jeżeli jednak usuwane z rury wydechowej spaliny są zabarwione, to trzeba liczyć się z koniecznością wizyty u mechanika.
Mateusz Damięcki w emocjonalnym wpisie zwrócił się do swoich znajomych pochodzących z Rosji. Aktor zaapelował o jasne zabranie głosu w sprawie agresji na Ukrainie. Tym samym zwrócił uwagę na sytuację Rosjan, którzy sprzeciwiają się wojnie.
"Wiem, że znam te osoby, ale nie mam pojęcia, kto to jest".
Od kilku dni trwa wojna po bezzasadnej napaści Rosji na Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi opierają się sile wroga m.in. dzięki waleczności wojska i zwykłych obywateli. Dołączył do nich nie tylko obecny prezydent Ukrainy, ale także były - Petro Poroszenko. Zamieścił także specjalne nagranie, w którym zwrócił się bezpośrednio do Władimira Putina.
Powstały interwencyjne punkty noclegowe oraz punkty pierwszego kontaktu świadczące pomoc psychologiczną i językową. To jedynie część działań prowadzonych przez samorządy.
Internet obiegło nagranie z polsko-ukraińskiej granicy, na który pilnujący porządku policjant pomaga matce. Film momentalnie podbił serca Internautów, którzy nie szczędzili ciepłych słów w stronę mundurowych. Trudno nie przyznać im racji.
Nasze myśli będą koncentrować się wokół kwestii duchowych, potrzeby oczyszczenia myśli i wyciszenia trudnych emocji. Większa część zodiaku będzie próbować skupiać się na swoich obowiązkach i codziennych czynnościach.
Margaryta Ishchenko miała zaledwie 13 lat, gdy po raz pierwszy musiała zmierzyć się z trudnym obliczem wojny. W 2014 roku była świadkiem ataku na wschodnią Ukrainę, a w jej pamięci na stałe zapisało się wspomnienie poruszających doświadczeń.
Kuchnia chińska opiera się na zestawieniu pozornie wykluczających się smaków. To właśnie jej zawdzięczamy sos słodko-kwaśny. Popularna chińszczyzna króluje na całym świecie. Warto jednak wiedzieć, że chińskie jedzenie to coś więcej niż sajgonki i kurczak w sosie słodko-kwaśnym.
Urządzając i aranżując mieszkanie, wiele osób zastanawia się nad tym, jakie kwiaty doniczkowe wybrać. Obecnie panuje moda na zielone rośliny bez kwiatów, co może stanowić pewne utrudnienie dla fanów roślin kwitnących. Jakie są najpopularniejsze kwiaty doniczkowe? Które warto uprawiać?
Ostatnie pięć lat było czasem najbardziej owocnym w kinematografii ukraińskiej. Kino ukraińskie z roku na rok budziło coraz większe zainteresowanie międzynarodowych festiwali, krytyków filmowych oraz widzów. Jakie filmy o Ukrainie warto obejrzeć?
Kto przyjeżdża do biura pierwszy, a kto najwięcej czasu spędza u makijażystek? Jesteście ciekawi? Oto kulisy programu Dzień Dobry TVN.
Serwis dziendobry.tvn.pl wraz z programem Dzień Dobry TVN oraz redakcją TVN24 uruchamia specjalną akcję na swojej stronie internetowej. Wszystko, by w czasach konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą, dostarczać naszym czytelnikom i telewidzom informacje zebrane w jednym miejscu. Nasze działania patronatem objęła Ambasada Ukrainy.
Do spontanicznej akcji doszło w warszawskim Wilanowie. Mieszkańcy stolicy postanowili pomóc ukraińskiej filmie, której tir nie zdążył przejechać w porę przez granicę. Kolejka chętnych wydawała się nie mieć końca.
W piątek 25 lutego zmarła Jolanta Krzywańska, która była babcią Anny Lewandowskiej. Trenerka umieściła wzruszający wpis.
Trwa wojna w Ukrainie. Kijów i inne miasta pozostają pod ostrzałem rosyjskich sił zbrojnych. Do ukraińskiej armii cały czas dołączają ludzie, gotowi stanąć w obronie ojczystego kraju. W gronie ochotników znalazł się 27-letni Paweł Majstrenko.
28 lutego rusza wiosenna ramówka stacji TVN, ale to także kontynuacje cykli Dzień Dobry TVN. Niesamowite materiały z Polski oraz świata przygotowywane przez dziennikarzy programu.