Nowa koloryzacja sprawi, że odrosty nie będą widoczne przez wiele tygodni. Jak zrobić shadow roots?

Autor:
Nastazja
Bloch
Łatwe i efektowne upięcie dla kręconych włosów
Łatwe i efektowne upięcie dla kręconych włosówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Odrosty… to słowo bardzo dobrze zna każda kobieta, która zdecydowała się na zmianę koloru włosów. Już po kilku tygodniach na głowie pojawiają się pasma, które znacząco odcinają się od tych farbowanych. Z dnia na dzień fryzura zaczyna wglądać coraz mniej estetycznie, a my kolejny raz biegniemy do fryzjera, by odświeżyć kolor. Jest jednak sposób, dzięki któremu wizyty w salonach nie będą tak częste. Słyszeliście już o shadow roots?

Shadow roots – nowa metoda farbowania

Czarne pasma przy głowie to zmora każdej kobiety, która postanowiła przefarbować swoje włosy na blond lub brąz. Aby fryzura wyglądała na zadbaną i świeżą, niezbędne są częste wizyty u fryzjera, a to jak wiemy, w obecnych czas stanowi sporty wydatek. W zależności od salonu za farbowanie zapłacimy w stolicy od 250 do nawet 1500 zł.

Co zatem robić, gdy już po 3 tygodniach na naszej słowie widać odrosty? Jak się okazuje, jest na to sposób. Specjaliści od jakiegoś czasu polecają koloryzację shadow roots, która polega na zlewaniu się włosów farbowanych z naturalnym odcieniem.

Shadow roots – na czym polega koloryzacja?

Koloryzacja shadow roots to sposób, który jak najbardziej zbliża farbowane włosy do tych naturalnych. Zatem fryzjer nakłada u nasady ciemniejsze farby o odcieniu identycznym lub zbliżonym do naszych kosmyków. Reszta pasm przechodzi stopniowo w jaśniejszy kolor. Metoda ta sprawia, że fryzura wygląda naturalnie i świeżo.

Kto może pozwolić sobie na takie farbowanie? Zdaniem ekspertów shadow roots najlepiej sprawdzi się na włosach długich lub półdługich. Co więcej, fryzurę tę można wykonać zarówno u brunetek, jak i blondynek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Yuri Arcurs/Getty Images

Pozostałe wiadomości