kolor

  kolor

  Czerń w garderobie Polek i Polaków dominuje głównie w sezonie jesienno-zimowym. Natomiast gdy temperatury sięgają 30 stopni, wiele osób ją porzuca. Niepotrzebnie, bo kolor ten jest uniwersalny i ponadczasowy. Dlatego podpowiadamy, jak nosić czarne ubrania latem.

  Fiolet to kolor, który oprócz niewątpliwych walorów estetycznych ma także bogatą tradycję. W historii znalazł wiele rozmaitych zastosowań, a dziś wciąż jest używany w wystroju i dekoracji wnętrz. Odcień ten niezmiennie pojawia się też w modzie jako barwa wieczorowych kreacji i gustownych dodatków.

  Niezależnie od tego, czy mowa o urządzaniu wnętrz, trendach w modzie czy w makijażu, wiele trudności sprawia to, jaki kolor najlepiej pasuje do niebieskiego. Zestawienie tej zimnej barwy z innymi wcale nie jest łatwym zadaniem. Warto więc wiedzieć, jak to zrobić, by nie popełnić kolorystycznej gafy.

  Podobno kolory mają spory wpływ na nasze życie, nawet decydują o tym, czy odniesiemy sukces. W jakim kolorze powinno być nasze ubranie, kiedy udajemy się na spotkanie biznesowe, do urzędu lub na rodzinny obiad? O tym w Dzień Dobry TVN mówił specjalista od kolorów dr Marek Borowiński.

  Dagny Thurmann-Moe jest specjalistką od kolorów. W Dzień Dobry TVN opowiedziała nam trochę o ich łączeniu i znaczeniu. Okazuje się, że biały nas stresuje, a niebieski i zielony - ułatwiają koncentrację. Co z innymi kolorami? Co szara sukienka Doroty Wellman mówi o naszej prowadzącej? A co fioletowa koszula mówi o Marcinie Prokopie?

  Ten kolor podbił serca milionów kobiet na całym świecie. Zakochały się w nim gwiazdy i projektanci. Jak łączyć go z innymi kolorami i dodatkami? Jakie odcienie wybierać w zależności od konkretnego typu urody? O stylizacjach w kolorze "nude" opowiedziała nam stylistka Ewelina Rydzyńska.

  Wiele z nas dostosowuje się do zimowego nastroju i zakłada szarobure ciuchy. Stylistka Alicja Napiórkowska pokazała w Dzień Dobry TVN, jak przy użyciu kolorów i dodatków urozmaicić tę szarzyznę.

  Joanna Maria Duraj wniosła do mody kolorowy powiew świeżości i tkaninę, która się nie gniecie. Stworzyła ją we współpracy z Włochami. Dlaczego tak późno zdecydowała się na realizację swoich pasji? Kto ją w tym wspiera? I kim są klientki, które kupują kolorowe garnitury?

  Jan Leśniak, który na co dzień prowadzi kursy kroju i szycia, w studiu Dzień Dobry TVN pokazał, jak w prosty sposób uszyć płaszcz z dzianiny. I to w najmodniejszym w tym sezonie kolorze- magenty.

  Marta Leszczyńska szukała dla siebie kolorowych ubrań, ale takich nie znalazła, dlatego zaczęła je projektować. Za sprawą jej kolekcji, w studiu Dzień Dobry TVN, zrobiło się naprawdę kolorowo.