Powrót do naturalnego koloru włosów

farbowanie włosów
Fot. powerofforever / Getty Images

Jesteś zmęczona wieloletnią koloryzacją włosów i zapragnęłaś naturalności? Powrót do pierwotnego odcienia może być trudny, ale jest realny. Sprawdź sposoby na to, jak wrócić do naturalnego koloru. Jak postępować z włosami rozjaśnianymi, a jak z farbowanymi na ciemne odcienie?

Powrót do naturalnego koloru wymaga czasu i cierpliwości. To, jak minie okres zapuszczania włosów, zależy od koloru, na jaki są pofarbowane. Zdecydowanie łatwiej jest zamaskować odrost jasny. Jeśli naturalne włosy mają ciemny odcień, nie trzeba obawiać się wizji życia z kilkucentymetrowym czarnym odrostem. Podpowiadamy, jak wrócić do naturalnego koloru włosów, a odrost zmienić w modną fryzurę.

Więcej:

Jak wrócić do naturalnego koloru włosów? Domowe sposoby

Największym sprzymierzeńcem w walce z niechcianym odrostem są zioła i płukanki, które można z nich stworzyć. Do delikatnego rozjaśniania włosów warto stosować wywar z rumianku lub płukankę z soku z cytryny. Regularnie wykonywane, skutecznie zmniejszą intensywność ciemnych pigmentów i dodadzą włosom jasnych, słonecznych refleksów.

Jak wrócić do naturalnego koloru włosów z blondu? Panie, które dążą do przyciemniania kosmyków, powinny sięgnąć po olejek rycynowy. Regularnie stosowany, pozwoli na szybki powrót do naturalnych włosów. Znany jest z właściwości wzmacniających, przyspieszających porost i przyciemniających. Warto go nakładać nie tylko na odrost, ale także wcierać w skalp, by dodatkowo odżywić cebulki włosów. Ciemniejszy odcień można również uzyskać, stosując płukanki z czarnej herbaty i kory dębu. Kuracje z wykorzystaniem ziołowych wywarów powinno się przeprowadzać minimum 2–3 w tygodniu. Uniwersalnym środkiem na wypłukiwanie pigmentu z farbowanych włosów jest oliwa z oliwek. Pozwala ona na stopniowy powrót do naturalnego koloru. Stosowana w formie ciepłego kompresu, dodatkowo odżywi i wypielęgnuje zniszczone kosmyki.

Dobrym sposobem na ukrycie powiększającego się odrostu są odpowiednie upięcia włosów. Im gładsza fryzura, tym mniej zauważalna różnica pomiędzy odcieniami. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się koński ogon, który pomoże przetrwać okres zmiany koloru. Mniej zauważalny odrost można też uzyskać, kręcąc włosy. Uniesione u nasady i delikatnie potargane, skutecznie odciągną uwagę od przejścia pomiędzy kolorami.

Powrót do naturalnego koloru włosów u fryzjera

Dekoloryzacja to profesjonalny sposób powrotu do naturalnego koloru. Ze względu na ryzyko zniszczenia kosmyków zabieg powinien być przeprowadzany w salonie fryzjerskim. Dekoloryzacja polega na usunięciu koloru z włosów, a dokładnie na pozbyciu się ciemnych pigmentów (czarnych, brązowych i rudych), które są w farbach. W tym celu fryzjer wykorzystuje specjalny preparat rozjaśniający i ściągający kolor. Czas i efekt zabiegu zależą od wielu czynników: kondycji włosów oraz rodzaju użytej farby. Dekoloryzacja wiąże się z ryzykiem naruszenia struktury włosów i uwrażliwienia ich. Dlatego zabieg ten nie jest polecany posiadaczkom bardzo delikatnych i cienkich włosów. Profesjonalne ściąganie koloru skierowane jest zarówno do tych osób, które są niezadowolone z efektu farbowania, jak i tych, które chcą wrócić do naturalnego koloru włosów. Zabieg dekoloryzacji kończy się nałożeniem farby w celu ujednolicenia nowego odcienia. Jak pielęgnować włosy, z których ściągnięto kolor? Wrażliwe i osłabione działaniem silnych substancji kosmyki należy odżywiać preparatami z keratyną. To składnik, który pomaga odbudować uszkodzone włókno włosów i otacza je ochronną warstwą.

Powrót do naturalnego koloru? Odrost jest w modzie!

Zaprzestanie farbowania to najbardziej naturalny sposób na powrót do naturalnego odcienia włosów. Co prawda, wizja powiększającego się odrostu dla wielu pań jest nie do zniesienia, jednak są sposoby na zmniejszenie jego widoczności. Kluczowym krokiem jest pofarbowanie włosów na kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia. Dzięki temu można uniknąć widocznego przejścia pomiędzy włosami farbowanymi a odrastającymi.

Warto sięgnąć do trendów fryzjerskich i zdecydować się na modne sombre. Ta wariacja na temat ombre zyskuje coraz więcej fanek naturalnego wyglądu. Chociaż sama technika wykonania jest trudna i wymaga wprawnej ręki fryzjera, to warto zdecydować się na taką zmianę. Na czym polega sombre? To pofarbowanie górnej partii włosów na ciemny kolor i jego stopniowe rozjaśnianie ku dołowi. Przejście pomiędzy tonami kolorów jest subtelne. Odcień płynnie zmienia się w coraz jaśniejszy, zacierając ostre granice. Ten sposób koloryzacji pomoże w ukryciu pojawiającego się odrostu i w odzyskaniu naturalnego odcienia włosów. Sombre to oryginalny pomysł na dodanie kosmykom głębi koloru i blasku. Sprawdzi się zarówno na włosach grubych, jak i na cienkich.

Zobacz film: Włosy gwiazd. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie