Włosy

Jak tapirować włosy, żeby się trzymały? Instrukcja krok po kroku

Włosy

tapirowanie włosów

Jak tapirować włosy? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wiele kobiet, które marzą o wyjątkowej objętości i uniesieniu fryzury. Tapirowanie można wykonywać na całej powierzchni włosów lub tylko na konkretnych partiach, unosząc jedynie poszczególne ich części, np. na czubku głowy. Wbrew powszechnym mitom nie muszą one wyglądać sztucznie – stopień uniesienia włosów można bowiem dobrać samodzielnie, w zależności od potrzeb i upodobań.

Tapirowanie włosów nie należy do najłatwiejszych zabiegów. Bardzo łatwo jest uzyskać efekt „za dużej głowy”, dlatego niedoświadczone osoby powinny uważać z tapirowaniem np. przy skroniach. Nie zmienia to jednak faktu, że tapirowanie może być pomocne dla osób poszukujących metody na dodanie objętości włosom cienkim, przylegającym do głowy. Sprawdź, jak tapirować włosy na czubku głowy oraz w innych jej częściach – tak aby wyglądały pięknie i zdrowo.

Więcej:

Jak tapirować włosy krok po kroku?

W przypadku tapirowania włosów powinnaś dysponować jedynie lakierem i grzebykiem z cienkimi, gęsto rozstawionymi ząbkami.

Wykonanie:

1. Zastanawiasz się, jak tapirować włosy u nasady ? Wybierz pasmo włosów o grubości 2–3 cm. Następnie delikatnie je unieś.

2. Daną partię włosów spryskaj lakierem.

3. Rozpocznij tapirowanie, przeciągając z danego pasma włosy w kierunku głowy (czyli odwrotnym niż kierunek wzrostu włosa), tworząc lekkiego „kołtuna”.

4. Aby uzyskać piękny efekt, zaczesuj włosy z obu stron.

5. Wybierz kolejną partię włosów, tym razem nieco wyżej. Pamiętaj, że poszczególne pasma powinny mieć jednakową szerokość.

6. Wykonaj tapirowanie danego pasma. Powtarzaj wszystkie czynności, tapirując kolejne partie włosów.

7. Kiedy zakończysz tapirowanie, delikatnie wygładź włosy, nadając im pożądany kształt.

Jeśli zastanawiasz się, jak tapirować włosy krótkie, powinnaś wiedzieć, że metoda jest dokładnie ta sama. A jak tapirować włosy na emo? Kluczem do wykonania takiej fryzury jest odpowiednie ścięcie włosów: najkrótsze kosmyki powinny znajdować się z tyłu głowy oraz w okolicach uszu, sama grzywka zaś kierować się na ukos, lekko przykrywając jedno oko. Tak ścięte włosy należy tapirować w całości, z wyjątkiem grzywki.

Jak tapirować włosy do kucyka?

Piękny, lekko uniesiony kucyk można uzyskać właśnie w wyniku tapirowania. Dzięki naszym wskazówkom osiągniesz naturalny efekt .

Materiały:

  • grzebyk ze szpikulcem,
  • lakier do włosów,
  • spinka typu klamerka,
  • gumka do włosów.

Wykonanie:

1. Podziel włosy na dwie części: górną i dolną.

2. Z dolnej części zrób kucyk, tzw. koński ogon.

3. Rozpocznij tapirowanie górnej części, wykonując tę czynność pasemko po pasemku.

4. Wygładź włosy u góry, a następnie zwiąż je wszystkie (z górnej i dolnej części) gumką.

W ten prosty sposób możesz wykonać kucyk uniesiony u nasady. Pamiętaj o tym, że tapirowanie powinno być w miarę delikatne – inaczej łatwo osiągniesz teatralny efekt.

Jak tapirować włosy, żeby się trzymały? Produkty do stylizacji

Jeśli zamierzasz tapirować włosy regularnie, powinnaś zastanowić się nad wyborem odpowiednich produktów. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym celu np. lakier Schwarzkopf Silhouette, który doskonale utrwala włosy, nie sklejając ich. Pamiętaj, że każdy lakier jest dość inwazyjny dla włosów , dlatego nie powinno się używać go zbyt często.

Jeśli nie chcesz używać lakieru, możesz do tapirowania wykorzystać puder do stylizacji (np. Matrix Height Riser) – wystarczy wówczas przed tapirowaniem posypać nim dane pasmo włosów. Puder pomaga w uzyskaniu delikatniejszego i bardziej naturalnego efektu. Do wygładzania tapirowanych włosów możesz wykorzystać dodatkowo specjalny grzebień z widelcem.

Alternatywne metody na uniesienie fryzury

Jeśli nie jesteś przekonana do tapirowania, możesz wypróbować również kilka innych metod, które pomogą delikatnie unieść włosy .

1. Suszenie włosów suszarką z dyfuzorem – dzięki tej metodzie uniesiesz włosy u nasady, musisz zadbać jednak o to, aby strumień powietrza nie był zbyt gorący.

2. Suszenie włosów na dużych wałkach – wystarczy nakręcić wilgotne włosy na wałki, a następnie pozostawić je do wysuszenia.

3. Oszczędne stosowanie kosmetyków do stylizacji – preparaty do włosów na początku mogą dawać spektakularne efekty, wiele z nich zawiera jednak substancje chemiczne, które na dłuższą metę niszczą włosy – dlatego też nie należy ich stosować zbyt często. Czasem mniej znaczy więcej, a zdrowe włosy w naturalny sposób będą bardziej uniesione.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości