Domowa pielęgnacja włosów. Sprawdź przepisy na odżywcze maseczki

Izolacja i kwarantanna sprawiają, że mamy więcej czasy, aby zadbać o siebie. Przebywając w domowym zaciszu możemy dać odpocząć włosom i skoncentrować się na ich pielęgnacji. Sposobów na poprawę ich kondycji jest wiele - kilka z nich zaproponowała stylistka fryzur Żaneta Pawlak. Pokazała nam też, jak działa pielęgnica. Zobaczcie.

Większość salonów fryzjerskich jest zamknięta. Stylistka fryzur radzi, żeby w tej sytuacji skupić się na odżywianiu włosów, a nie eksperymentować z ich farbowaniem. Jak zadbać o włosy w domu? Dobrym pomysłem jest zastosowanie pielęgnicy do włosów.

Często klientki kupują taki sprzęt myśląc, że jest to prostownica odżywiająca włosy, a to jest całkiem coś innego

- podkreśla Żaneta Pawlak, stylistka fryzur.

Pielęgnica do włosów - co to jest?

Pielęgnica do włosów to nowoczesne urządzenie do zaawansowanej pielęgnacji włosów. Wyglądem przypomina prostownicę, a jej unikatowość polega na wykorzystaniu technologii podczerwieni oraz ultradźwięków. Umożliwia to wprowadzenie w głębokie partie włosów dowolnych kosmetyków, co potęguje efekt ich działania. To idealna propozycja dla wszelkich kuracji regenerujących, szczególne zalecana w stosowaniu produktów zawierających keratynę. Pielęgnicę można stosować także w procesie koloryzacji, w celu wzmocnienia i poprawy trwałości koloru.

Pielęgnica do włosów - jak korzystać?

Zabieg rozpoczynamy od umycia włosów szamponem (najlepiej sprawdzi się tutaj szampon regenerujący). Po podsuszeniu włosów (suszarką z ustawioną średnią temperaturą, włosy powinny być w ok. 80 proc. suche), należy je podzielić na kilka partii. Kolejny krok to nałożenie na włosy kosmetyku - odżywki regenerującej, maski lub profesjonalnej mieszanki z odżywczym olejkiem, który należy dokładnie rozprowadzić i rozmasować. W przypadku koloryzacji na włosy nakładamy przygotowaną mieszankę. Ostatni etap to zadanie dla pielęgnicy - należy zaciskać poszczególne partie - 3 do 5 razy każdą, w taki sam sposób, w jaki używa się prostownicy. Czynność powtarzamy, aż składniki odżywcze zawarte w kosmetyku dokładnie się wchłoną.Na koniec wystarczy spłukać włosy dokładnie letnią wodą i wysuszyć.

Dla najlepszych efektów oraz uzyskania najmocniejszego rezultatu wzmocnienia i regeneracji zniszczonych włosów, zaleca się przeprowadzenie na początek 2-miesięcznej kuracji po jednym zabiegu na tydzień. Później można wykonywać jeden zabieg na dwa tygodnie dla podtrzymania efektu. Już po pierwszym zabiegu włosy wyglądają wyraźnie zdrowiej i piękniej, ale pojedynczy nie da trwałych rezultatów. Potrzeba nieco cierpliwości i systematyczności.

Pielęgnica do włosów - efekty

Pierwsze efekty są zauważalne natychmiast, a po przeprowadzonej kuracji możemy spodziewać się, że włosy:

  • będą perfekcyjnie wypielęgnowane,
  • zyskają głęboki kolor i zdrowy wygląd,
  • staną się jedwabiście gładkie, miękkie i delikatne w dotyku,
  • będą efektownie błyszczeć,
  • będą grubsze i mocniejsze,
  • przestaną się łamać, a ich końcówki nie będą się rozdwajać,
  • zaczną szybciej rosnąć (zabieg pobudza cebulki włosów do wzrostu).

Co istotne, urządzenie nie nagrzewa się podczas zabiegu, dlatego nie ma ryzyka puchnięcia i rozszerzania łuski włosa. Dzięki temu kora włosa może zostać w pełni odbudowana.

Pielęgnica do włosów - dla kogo?

Zabiegi polecane są wszystkim, którzy skutecznie chcą zadbać o zdrowie i piękny wygląd włosów. Nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań do ich przeprowadzenia. To idealna propozycja zwłaszcza dla włosów:

  • zniszczonych i łamliwych,
  • potrzebujących odbudowy po zabiegach chemicznych, koloryzacji, rozjaśnianiu,
  • narażonych na silne oddziaływanie promieniowania UV czy też chlorowanej wody, np. w basenie (to zatem zabieg idealny do wykonania po wakacjach!),
  • stylizowanych na co dzień lokówkami, suszarkami czy prostownicami.

Domowe maseczki na włosy

Jeśli chcemy, żeby działały jeszcze lepiej, należy je stosować regularnie i trzymać na głowie pod czepkiem i ręcznikiem (wysoka temperatura zwiększy ich skuteczność). Po spłukaniu lepiej nie suszyć włosów suszarką, tylko pozwolić im wyschnąć samodzielnie.

Potrzebujemy do nich bardzo prostych składników, takich jak banany czy awokado

- zachęca nasza ekspertka.

Maseczki do włosów - przepisy

Maseczka z aloesu i oleju kokosowego:

  • 3 łyżki stołowe żelu z aloesu (45 g)
  • 2 łyżki stołowe oleju kokosowego (30 g)

Zmieszaj oba składniki. Rozdziel włosy na pasma i nakładaj na nie maseczkę, zaczynając od nasady. Trzymaj ok. godziny, zmyj letnią wodą. Stosuj kurację dwa razy w tygodniu.

Aloes nawilży i pomoże zregenerować osłabione włosy, a olej kokosowy dodatkowo dogłębnie je odżywi. Taka maseczka jest źródłem przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, które skutecznie odżywiają skórę głowy, pozbywając się jednocześnie martwego naskórka, a także stymulując porost włosów.

Kuracja z żelu aloesu i miodu

Połącz żel aloesu i miód, a następnie wmasuj mieszankę we włosy. Maseczkę pozostaw na włosach 20 minut, spłucz ciepłą wodą. Stosuj 2- 3 razy w tygodniu.

Miód zawiera składniki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Jego połączenie z aloesem to świetny sposób na to, aby pozbyć się łupieżu oraz stanów zapalnych. Taka maseczka wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu i wspaniale je nawilża.

Maseczka na włosy banan i awokado

  • 2-3 łyżki oliwy z oliwek / kokosowym lub jojoba
  • zmiksowane awokado i banan

Mieszankę nakładamy na 20 minut, zmywamy delikatnym szamponem.

W zestawieniu z maseczką bananową często pojawia się też inna, równie odżywcza i regenerująca - domowa maseczka na włosy z awokado, do włosów suchych i zniszczonych, wymagających nawilżenia oraz intensywnej regeneracji. Owoc ten zawiera m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe (omega- 3 i 6), witaminy z grupy B, witaminę młodości E oraz cenny składnik dla włosów – biotynę.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie