Każdy marzy o zdrowej i pięknej cerze. Niestety większość musi się mierzyć z licznymi niedoskonałościami. Odpowiednia pielęgnacja może im zapobiec lub je zwalczyć, gdy na profilaktykę jest już za późno. Poniżej przedstawiono kilka sposobów na skuteczne pozbycie się przebarwień z twarzy, dłoni i dekoltu zarówno naturalnymi metodami, jak i gotowymi produktami. Poznaj najlepsze maseczki na przebarwienia!
Domowa izolacja to dobry czas dla naszej cery. Od ponad miesiąca nie musimy się malować, a nasza skóra odpoczywa. Teraz możemy poświęcić jej nieco więcej uwagi i zadbać o jej piękno. Najlepiej sprawdzi się relaksujący masaż olejkami. Jak go przeprowadzić? O tym opowiedziała nam Aneta Kolendo-Borowska, terapeutka twarzy.
Kolorowe plastry wykorzystywane są w rehabilitacji przy kontuzjach, naderwanych mięśniach, ścięgnach czy silnych bólach. Z wielkim sukcesem wprowadzane są również do terapii kosmetologicznych. Kinesiotaping estetyczny lub po prostu taping twarzy pozwala uzyskać świetne efekty w przywracaniu urody. O zaletach tej metody opowiadała nam Aneta Hregorowicz-Gorlo, specjalistka terapii manualnej.
Pielęgnacja ust. Wiele osób zmaga się z problemem mocno przesuszonych i spierzchniętych ust, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, lecz także mogą powodować duży dyskomfort. Co zrobić, by pożegnać się z tym problemem? Poznaj kilka wskazówek od naszej ekspertki kosmetycznej.
Skuteczność działania siemienia lnianego można zauważyć już po pierwszym użyciu, regularne stosowanie kosmetyków z tym składnikiem pozwoli poradzić sobie z uciążliwymi podrażnieniami i swędzeniem skóry. Zrób sobie domowe spa i przygotuj naturalne kosmetyki według przepisów Anety Suchowierskiej.
Problem opuchniętych dolnych powiek dotyka wielu osób - kobiet, mężczyzn i dzieci. Lekarze upatrują przyczyn w trybie życia, czynnikach genetycznych, a także chorobach. Bezsprzecznie największym dylematem pozostaje pytanie: jak zlikwidować worki pod oczami? Kilka sprytnych trików pokazała makijażystka Marta Gąska.
Spieczone usta nie muszą być problemem. Teraz nie musisz wychodzić do drogerii, by kupić nowy balsam. Wystarczy, że sięgniesz po składniki z domowej spiżarni, z której zrobisz naturalną, smakowicie pachnącą pomadkę.
Przebywając w domu częściej rezygnujemy z makijażu, a to jest idealny moment, aby zatroszczyć się o nasze rzęsy. W programie zaprezentowaliśmy proste i tanie sposoby na ich wzmocnienie.
Z uwagi na panującą epidemię wszyscy sumiennie myjemy i dezynfekujemy ręce. Niestety stosowanie się do środków bezpieczeństwa chroniących przed koronawirusem odbija się kondycji naszej skóry. W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się osoby, które cierpią z powodu chorób dermatologicznych, np. atopowego zapalenia skóry. W programie dermatolog wyjaśnił, jak dbać o ręce w tym trudnym czasie.
Przez koronawirusa gabinety kosmetyczne i salony piękności zostały zamknięte na cztery spusty. Kosmetyczki i masażystki przeniosły swoją działalność do Internetu i pomagają klientkom poprzez sesje i szkolenia online. W programie, specjalistka manualnej terapii zademonstrowała, jak samodzielnie wykonać masaż twarzy przy pomocy… łyżek.
Cellulit spędza sen z powiek wielu kobietom, które - by pozbyć się pomarańczowej skórki - często decydują się na drogie zabiegi medycyny estetycznej. Tymczasem nawet domowe sposoby mogą przyczyniać się do stopniowego wygładzania skóry na udach i pośladach. Oto garść wskazówek od goszczącej w studiu kosmetolożki.
Drożdże ze sklepowych półek znikają w mgnieniu oka. Nic dziwnego, to magiczny składnik, dzięki któremu na naszym świątecznym stole okazale prezentować się będą babki, ciasta i chleby. My postanowiliśmy wykorzystać je w nieco innym celu, bo pielęgnacyjnym. O tym, jak samemu zrobić drożdże, a następnie stworzyć z nich maseczki, opowiedziała nam kosmetyczka Aneta Suchowierska.
Wiosna w pełni, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. To oznacza, że można już zakładać odkryte obuwie. Warto więc zadbać o zdrowie i wygląd stóp, które przez cały rok wiele z nami przechodzą. Kosmetyczka Inga Kalińska zdradziła kilka sprawdzonych sposobów na ich domową pielęgnację. Jak bezpiecznie złuszczyć naskórek?
Olejki eteryczne to naturalne esencje roślinne o szerokim działaniu pielęgnującym i leczniczym. Nie tylko działają doraźnie, ale stosowane regularnie, wyeliminują również przyczyny skórnych dolegliwości. Jaki olejek wybrać i jak je stosować?
Gdzie się zrelaksować, kiedy z powodu pandemii koronawirusa lepiej unikać salonów piękności? Doskonałym pomysłem jest domowe spa. O tym, jakie zabiegi można w nim wykonać mówiła u nas blogerka pielęgnacyjna, Marta Grzenkowicz.
Kwas salicylowy należy do grupy kwasów BHA, który jako jedyny z tej grupy jest stosowany w kosmetyce. Jest to kwas, który pozyskuje się z wierzby białej. Środek ten ma wszechstronne zastosowanie, zarówno w lecznictwie, jak i w kosmetyce.
Mycie rąk to podstawowa metoda walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Częsta dezynfekcja może sprawiać, że skóra dłoni stanie się bardzo sucha. Jak zadbać o jej nawilżenie? Sprawdź przepisy na domowe maseczki.
Tonik to kosmetyk, dla którego warto znaleźć czas podczas swojej codziennej pielęgnacji. Dlaczego? - Uspokaja skórę po agresywnych czynnikach myjących, przywraca jej naturalne pH - powiedziała kosmetyczka, Aneta Suchowierska. Zobaczcie, jak łatwo tonik wykonać samemu w domu.
Zbliża się wiosna. Niedługo schowamy golfy i wyjmiemy lżejsze ubrania, w których można eksponować dekolt. Jak dbać o tę część ciała, aby wyglądała doskonale?
Medycyna estetyczna stanowi prężnie rozwijającą się gałąź biznesu. Zabiegi poprawiające urodę stają się coraz powszechniejsze. W dobie internetowego kultu piękna zaczynają interesować się nimi interesować coraz młodsze osoby. Średnia wieku pacjentek w gabinetach wyraźnie spadła. Dlaczego coraz więcej młodych osób ingeruje w swój wygląd?
Skóra na łokciach i kolanach ma większą skłonność do rogowacenia niż pozostałe obszary na ciele. O tym, co robić, by przywrócić jej miękkość, gładkość i zdrowy kolor mówiła w naszym studiu kosmetyczka, Aneta Suchowierska.
Nowy dzień najlepiej zacząć od ożywiającego prysznica, a żeby miał jeszcze lepsze właściwości, warto dodać do niego masaż. Anna Wendzikowska zapytała terapeutkę masażu Annę Olech o najlepsze szczotki do masażu.
Cienie pod oczami, zasinienia i opuchlizny to zmora wielu osób, nie tylko tych, które za mało śpią. Niekiedy są wynikiem uwarunkowań genetycznych. Jak się pozbyć tego problemu domowymi sposobami? Kilka skutecznych sposobów zdradziła w naszym studiu kosmetyczka Aneta Suchowierska.
Lecznicze i upiększające właściwości aloesu znane były już wśród starożytnych Greków, Egipcjan i Hindusów. Ta niezwykła roślina uważna była za dar nieśmiertelności. Dowiedz się, jak wykorzystać aloes w codziennej pielęgnacji.
Kosmetyki przywodzą na myśl coś przyjemnego, delikatnego i pachnącego. Jednak coraz częściej pojawiają się w nich składniki, które nie kojarzą się nam dobrze: jady, śluzy, a nawet odchody. Bo nie tylko kolagenem i ekstraktami roślinnymi kosmetyka stoi. O dziwnych, nietypowych składnikach i ich właściwościach rozmawialiśmy z kosmetolog Karoliną Broniś.
Każdy z nas ma prawo do odpoczynku. Ze względu na natłok obowiązków nie zawsze mamy czas odpowiednio o siebie zadbać. Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała gadżety i kosmetyki, które odprężą Twoje ciało i umysł.
Nie każdy nastolatek ma problem z wypryskami. Są jednak tacy, dla których trądzik to prawdziwa zmora. O sposobach na utrzymanie cery dojrzewającej w jak najlepszym stanie opowiadała kosmetolog, Aneta Suchowierska.
Ruska bania jest rodzajem sauny. Ma formę drewnianego, dwuizbowego domku. Przebywanie w niej może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Należy jednak robić to w poprawny sposób, aby nie uzyskać efektów przeciwnych do zamierzonych.
Zaskórniki, potocznie zwane wągrami, możesz mieć nawet wtedy, gdy nie dotyczy cię problem z trądzikiem. Na nosie, czole i brodzie widoczne są "dziurki", czyli rozszerzone pory, które czasem się zapychają, tworząc czarne lub białe kropki. Jak się ich pozbyć? Nie wyciskać! Są bardziej skuteczne metody na walkę z wypryskami na twarzy. Mówiła o nich kosmetyczka Aneta Suchowierska.
"Konchowanie i świecowanie wyczyszczą uszy, ale też pobudzą krążenie krwi i limfy" - tłumaczy doktor Renata Kostyra. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała, na czym polegają oba zabiegi. Czy są bezpieczne? Jakie są przeciwwskazania?