Jak wymodelować usta? Możemy powiększyć je w stylu hollywoodzkim, rosyjskim, francuskim, podnieść jedynie kąciki, poprawić kontur lub zastosować techniki łączone. Wszystko zależy od typu urody, budowy twarzy oraz naszych indywidualnych preferencji. Czy użycie skalpela zawsze jest konieczne? O tym rozmawialiśmy z makijażystką Martą Gąską oraz ekspertem medycyny estetycznej Maciejem Konradem Pankiem.
Pozytywnie wpływają na kondycję skóry, zasilają florę bakteryjną i poprawiają odporność. Twój organizm potrzebuje prebiotyków. W jakich produktach można je znaleźć?
Niacynamid to jedna z form witaminy B3. Ostatnio coraz częściej znajdujemy go w składach różnych produktów kosmetycznych. Powód? Zdaniem ekspertów to substancja wielozadaniowa. Okazuje się, że niacynamid świetnie radzi sobie nawet z najbardziej problematycznymi cerami.
Golić się czy nie? Oto jest pytanie. Zdaniem niektórych kobiety nie powinny zbyt często sięgać po maszynkę. Dlaczego i czy właściwie częste golenie się jest zdrowe?
Kombucza w kosmetyce? Uzyskiwany w procesie fermentacji napój zdążył znaleźć w Polsce rzeszę miłośników. Okazuje się, że w buteleczki kombuczy warto zaopatrzyć także swoją toaletkę. Substancja ma bowiem zbawienne dla naszej skóry właściwości. Jakie?
Krem DD jest wielofunkcyjnym kosmetykiem, który doskonale sprawdzi się w codziennej pielęgnacji. To odpowiedź na potrzeby osób, które starają się zredukować liczbę używanych kosmetyków, aby odciążyć swoją cerę. Krem DD do twarzy poradzi sobie z nawilżeniem cery, ale także z kilkoma innymi zadaniami.
Niektóre dzieci, aby dać upust emocjom i zapomnieć o problemach, zaczynają się samookaleczać. Ze wstydliwymi bliznami młodzi ludzie zostają już na całe życie. Czy można się ich pozbyć? Co zrobić, aby mniej rzucały się w oczy? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr. Markiem Szczytem, chirurgiem plastycznym.
Nawet najlepszy makijaż nie pomoże naszej cerze, gdy nie będziemy o nią dbać. Azjatki poświęcają nawet godzinę dziennie na demakijaż. Czy warto iść ich śladem i korzystać z różnych gąbeczek do mycia twarzy? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym kosmetolog Justyna Gałat.
Z bawełny powstają nie tylko ubrania, z jej nasion pozyskuje się bowiem olej o cennych właściwościach regeneracyjnych. Jest on wykorzystywany do pielęgnacji suchej skóry oraz zniszczonych, porowatych włosów. Powstaje w drodze tłoczenia na zimno, jest lekki i pozbawiony charakterystycznego zapachu.
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się ogromną popularnością. Niestety rosnące zapotrzebowanie na takie usługi sprawia, że za ich wykonywanie biorą się osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy i uprawnień. Jak bezpiecznie poprawić urodę? Czy operacja zawsze jest konieczna? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr Anną Adamczyk, członkinią Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej.
U wielu osób brodaci mężczyźni wzbudzają większe zaufanie i uchodzą za większych specjalistów w swoim fachu. Jak jednak wygląda prawda? W Dzień Dobry TVN mówili o tym psycholog i konsultant rozwoju osobistego Miłosz Brzeziński, aktor Beniamin Andrzejewski oraz dziennikarz i prezenter telewizyjny Olivier Janiak.
Depilacja ciała to zdaniem wielu osób podstawa kobiecej pielęgnacji. Jak się okazuje, nie wszyscy się tym przejmują. Coraz więcej pań świadomie rezygnuje z pozbywania się włosków z nóg, pach czy miejsc intymnych. Dlaczego tak się dzieje? Rozmawialiśmy o tym z kulturoznawczynią Agatą Kostrzewą oraz aktywistką Kają Szulczewską.
Bakuchiol to aktualnie jeden z największych trendów kosmetycznych. Ma znacznie lepsze działanie niż znany retinol i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. W czym tkwi sekret jego skuteczności?
Kosmetyki mają za zadanie pielęgnować, odżywiać i upiększać. Niestety niekiedy zdarza się tak, że zamiast nam pomóc, szkodzą. Bowiem niektóre substancje zawarte w nich nie tylko podrażniają skórę, ale także wywołują reakcje alergiczne. O jakich składnikach mowa?
Chemiczka Katarzyna Pytkowska od lat kolekcjonuje stare kosmetyki, opakowania po nich oraz akcesoria fryzjerskie. Część produktów sięga dwudziestolecia międzywojennego! Przyjrzyjmy się zatem eksponatom i poznajmy tajniki dbania o urodę naszych prababć.
Pielęgnacja skóry twarzy różnymi olejami staje się coraz bardziej popularna. W ostatnim czasie coraz głośniej jest o oleju tamanu, który ma w sobie mnóstwo składników odżywczych. O jego zaletach w Dzień Dobry TVN opowiedziała konsultanta ajurwedy i ekspertka jogi twarzy, Marta Kucińska.
Olej z nasion dzikiej marchwi zawiera witaminy A, C, E, F, z grupy B, ale także fosfor, żelazo i miedź. Jego stosowanie pozwala na dłużej zachować młody i piękny wygląd skóry, poprawia kondycję włosów, wspomaga proces oczyszczania organizmu. Olejek z nasion z marchwi zwyczajnej tłoczony jest na zimno.
Truskawki są bardzo popularnymi owocami w naszym kraju, wiele osób nie wyobraża sobie bez nich lata. Są nie tylko smaczne, lecz także bogate w składniki odżywcze. Należy wiedzieć, że nie tylko ich jedzenie ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Warto przetestować także olej z pestek truskawek.
W okresie jesienno-zimowym nasza cera narażona jest na zimne podmuchy wiatru, śnieg oraz niskie temperatury. Dlatego wiele osób boryka się z suchością, szorstkością czy zaczerwieniami skóry twarzy. Kosmetolog Agnieszka Więcław radzi, jak o tej porze roku mieć piękną i zadbaną cerę.
Olej z pachnotki to jeden z najbardziej niedocenianych olejów. Niesłusznie, ponieważ stanowi prawdziwe bogactwo kwasów omega-3 i nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju cery. W dodatku wyróżnia się pięknym korzennym zapachem.
Krem to najprawdopodobniej pierwszy kosmetyk większości kobiet. Jego odmiany tworzone są od wielu lat i różnią się składnikami oraz przeznaczeniem. Wyróżniamy kosmetyki nawilżające, złuszczające, a nawet koloryzujące. Dobrym przykładem kremu, który nadaje koloryt, jest krem CC.
Suchy olejek do ciała to świetna alternatywa dla tradycyjnych kosmetyków nawilżających, takich jak balsamy czy mleczka. Ma wiele cennych właściwości oraz uniwersalne zastosowanie, służy nie tylko do pielęgnacji ciała, lecz także twarzy i włosów. Jak maksymalnie wykorzystać jego potencjał?
Od Jennifer Lopez trudno oderwać wzrok. Popularna wokalistka ma 51 lat i cały czas zachwyca niezwykłą urodą i nienaganną figurą. Często prezentuje ją w mediach społecznościowych i publikuje zdjęcia z siłowni, różnych aktywności czy występów. Teraz poszła o krok dalej i pokazała bardzo odważne wideo.
Zapewne każdy z nas choć raz borykał się z problemem opuchniętej twarzy. To dosyć nieprzyjemny stan, który znacznie pogarsza nasz wygląd. Można jednak w szybki sposób się go pozbyć. Jak zapobiegać obrzękom i jak je łagodzić - wyjaśniła w Dzień Dobry TVN kosmetolog medyczny, Magda Suchan.
Sauna do twarzy nie ma nic wspólnego z typową sauną fińską czy parową. Nazwą tą określa się małe urządzenie, które w sposób kontrolowany wytwarza parę wodną lub zjonizowaną zawiesinę cząstek wody. Wpływają one korzystnie na stan skóry i ułatwiają wykonanie czynności kosmetycznych.
Wraz z upływem czasu w ludzkim ciele zachodzą zmiany, którym nie sposób zapobiec. Nie oznacza to jednak, że nie ma skutecznych metod, aby dobrze wyglądać po 40. Zdrowy tryb życia, odpowiednia dawka ruchu, właściwa dieta oraz pielęgnacja gwarantują nie tylko młody wygląd, ale również doskonałe samopoczucie.
Blackout tattoo to nowy trend w sztuce tatuażu, spopularyzowany przez tatuażystę Chestera Lee, działającego w studiu Oracle Tattoo w Singapurze. W odróżnieniu od tzw. tiny tattoos, czyli tradycyjnych dyskretnych tatuaży, cieszące się rosnącą popularnością blackout tattoos zaczerniają duże powierzchnie skóry.
Problemy z cerą nie dotyczą wyłącznie nastolatków, coraz częściej na trądzik skarzą się dorośli. Niekiedy osoby, które borykają się z niedoskonałościami skóry, starają się przykryć wypryski pudrem lub fluidem. To dobry pomysł, ale...
Gdy nasza skóra traci witalność albo pojawiają się na niej trądzik czy zmarszczki, zaczynamy szukać specyfików, które mogą jej pomóc. Okazuje się, że problem może mieć źródło we wnętrzu. Emocje, samopoczucie i stres odbijają się bowiem na twarzy. Jak radzić sobie z niedoskonałościami cery? O tym mówił w naszym programie dr Bartosz Pawlikowski, dermatolog.
Musujące kule do kąpieli domowej roboty pod względem jakości bez problemu mogą dorównać tym sklepowym. Pełna kontrola nad użytymi składnikami, zapachem, a nawet kształtem – to tylko niektóre zalety kosmetyków pielęgnacyjnych robionych własnoręcznie. Sprawdź, jak zrobić kule musujące do kąpieli.