Kąpiel w herbacie sposobem na relaks i piękną skórę. Japonki ją uwielbiają

kąpiel ziołowa i herbaciana
Erik Snyder/Getty Images
Źródło: The Image Bank RF
Kąpiel w herbacie, to nowy trend pielęgnacyjny wśród użytkowników mediów społecznościowych. Rytuał doskonale znany jest w azjatyckich kręgach kulturowych. Tak relaksują się chociażby Japonki. Jak przygotować kąpiel w herbacie?

Herbaciana kąpiel - hit czy kit?

Choć pogoda ostatnimi czasy nie dopisuje, w mediach społecznościowych wiosna w pełni. Aplikacje takie jak Instagram czy TikTok przeżywają prawdziwy rozkwit świeżych pomysłów na zróżnicowanie pielęgnacyjnej rutyny. Gdzieniegdzie pączkują już nowe trendy - między innymi ten polegający na wykorzystaniu herbaty, ziół i kwiatów do kąpieli. Udostępniane są wideo poradniki (jak ten poniżej), zachęcające do odtwarzania aromatycznych przepisów w domu:

Wydawałoby się, że to po prostu kolejny, dla niektórych może dość dziwny, trend z mediów społecznościowych. Jednak herbaciana i ziołowa kąpiel posiada wiele dobroczynnych właściwości. Koi nerwy, relaksuje, poprawia samopoczucie. Jeśli wzorem Japonek wykorzystamy do kąpieli zieloną herbatę, będącą naturalnym antyoksydantem, nasza skóra dostanie w prezencie mnóstwo zbawiennych witamin. Lawenda bądź rumianek nadadzą się po trudnym, męczącym dniu. Rozmaryn oczyści skórę. Szałwia zaś podziała na nią ściągająco. I - co równie ważne - taka kąpiel z pewnością poprawi nam humor. Nie jest zresztą trudna do wykonania.

Jak przygotować herbacianą kąpiel?

Przygotowanie takiej wersji domowego SPA jest banalnie proste. Chcesz wykorzystać zieloną herbatę? Zrób napar, a następnie wlej go do przegotowanej wody w wannie. Wolisz wykorzystać zioła? Włóż je do dużego garnka, zalej wodą i gotuj na wolnym ogniu przez ok. 30 min. Następnie dodaj wywar do wanny z wodą. Możesz też kupić gotowe mieszanki ziół albo - jak na nagraniu powyżej - wykorzystać woreczki z organzy, w którym umieścisz wybrane zioła, kwiaty i/lub sole do kąpieli. To od ciebie zależy, jak będzie skomponowany ów zapachowy "bukiet". Pamiętaj, zaleca się, by taka kąpiel trwała ok. 20 min.

Zobacz wideo: Zioła i naturalne kosmetyki dla skóry

Zobacz też:

Czy akceptujesz swój wygląd? [SONDA]

Typ urody wiosna – czym się charakteryzuje, jakie kolory go podkreślą?

Ćwicz i chudnij zdrowo z Kingą Zawodnik. "Mam już fajny wynik, a startowałam z wagi 150 kg"

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości