zioła w kosmetykach

    zioła w kosmetykach

    Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych form medycyny – źródła historyczne dowodzą, że właściwości lecznicze roślin znano już w czasach starożytnych. Jednym z najwcześniej odkrytych ziół jest werbena. Właściwości lecznicze tej niezwykłej rośliny są nieocenione. Pomaga przy problemach gastrycznych, łagodzi bóle głowy i uspokaja. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się werbena pospolita.

    Ashwagandha jest wyjątkową rośliną o niesamowitych właściwościach. Działa antynowotworowo i antybakteryjnie. Wspomaga przemęczony organizm i wpływa na kondycję oraz witalność. Wykazuje również działanie antydepresyjne. Ashwagandhę poleca się osobom znerwicowanym. Wspomaga umysł i ciało, a przy tym jest naturalnym dodatkiem do diety.

    Sebastian Kulis to autor wirtualnego zielnika Roślinne porady. O roślinach wie prawie wszystko. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry Wakacje, aby zapytać skąd wzięła się jego pasja i czy jada tylko to co sam nazbiera. Powiedział nam również, co zrobić z częściami roślin, które zazwyczaj wyrzucamy.

    Moc zaklęta w ziołach znana jest od bardzo wielu lat. Wykorzystuje się je w kuchni, medycynie oraz w kosmetykach. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Martę Remplewicz i Zofię Marciniak, które produkują kosmetyki na bazie ziół. Jak zaczęła się ich miłość do ziół? Co znajduje się w ich kosmetykach? Jak Marta i Zofia sprawdzają działanie kremów? Czym zastępują wodę, która zazwyczaj wykorzystywana jest przez firmy kosmetyczne?