zioła w kosmetykach

  zioła w kosmetykach

  Pokrzywa zwyczajna przez niektórych uważana jest za chwast. Tymczasem ma ona liczne właściwości prozdrowotne: oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cukru we krwi, a także łagodzi stany zapalne. Kiedy najlepiej zrywać roślinę? Jakie jest jej zastosowanie? Na te pytania odpowiedziała Monika Ciszek-Skwierczyńska, która od 10 lat zajmuje się zielarstwem.

  Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych form medycyny – źródła historyczne dowodzą, że właściwości lecznicze roślin znano już w czasach starożytnych. Jednym z najwcześniej odkrytych ziół jest werbena. Właściwości lecznicze tej niezwykłej rośliny są nieocenione. Pomaga przy problemach gastrycznych, łagodzi bóle głowy i uspokaja. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się werbena pospolita.

  Krwawnik pospolity to zioło o właściwościach leczniczych, wykorzystywane od dawna w medycynie ludowej. Działa bakteriobójczo, bakteriostatycznie i przeciwzapalnie. Krwawnik pospolity znalazł zastosowanie również w kosmetyce – pomaga uporać się z nieestetycznymi zmianami skórnymi.

  Ashwagandha jest wyjątkową rośliną o niesamowitych właściwościach. Działa antynowotworowo i antybakteryjnie. Wspomaga przemęczony organizm i wpływa na kondycję oraz witalność. Wykazuje również działanie antydepresyjne. Ashwagandhę poleca się osobom znerwicowanym. Wspomaga umysł i ciało, a przy tym jest naturalnym dodatkiem do diety.

  Kuba Wiśnik swoją miłość do natury przekuł w tworzenie. Potrafi godzinami spędzać czas w lesie, dobierając odpowiednie składniki, po czym przygotować z nich profesjonalne i naturalne kosmetyki. Większość z nich powstaje w domowym laboratorium. Produkty cieszą się sporym zainteresowaniem.

  Kąpiel w herbacie, to nowy trend pielęgnacyjny wśród użytkowników mediów społecznościowych. Rytuał doskonale znany jest w azjatyckich kręgach kulturowych. Tak relaksują się chociażby Japonki. Jak przygotować kąpiel w herbacie?

  Od lat niezwykle popularnym składnikiem kosmetycznym jest retinol. Ma on wiele dobroczynnych właściwości, choć w początkowej fazie stosowania uwrażliwia skórę i pogarsza jej wygląd. Teraz odkryto jego roślinny zamiennik. Czy bakuchiol jest lepszy?

  Sebastian Kulis to autor wirtualnego zielnika Roślinne porady. O roślinach wie prawie wszystko. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry Wakacje, aby zapytać skąd wzięła się jego pasja i czy jada tylko to co sam nazbiera. Powiedział nam również, co zrobić z częściami roślin, które zazwyczaj wyrzucamy.

  Moc zaklęta w ziołach znana jest od bardzo wielu lat. Wykorzystuje się je w kuchni, medycynie oraz w kosmetykach. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Martę Remplewicz i Zofię Marciniak, które produkują kosmetyki na bazie ziół. Jak zaczęła się ich miłość do ziół? Co znajduje się w ich kosmetykach? Jak Marta i Zofia sprawdzają działanie kremów? Czym zastępują wodę, która zazwyczaj wykorzystywana jest przez firmy kosmetyczne?