Latem należy wyjątkowo dbać o całe ciało, w szczególny zaś sposób o cerę. To właśnie twarz jest najbardziej narażona na działanie wysokich temperatur, co może skutkować narastającą ilością niedoskonałości. Jak ich unikać? Sprawdź, co niekorzystnie działa na skórę.
Jeszcze do niedawna hydrolat uznawany były w kosmetologii za produkt zbędny. Mimo że wody kwiatowe zyskują coraz większą popularność, jest wiele osób, które nadal nie wiedzą, co to są hydrolaty. Warto jednak poznać ich właściwości, gdyż mają bardzo pozytywny wpływ na skórę.
Gliceryna wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i w kuchni. Jest nietoksyczna, bezbarwna i bezwonna, a przy tym wykazuje szereg pozytywnych właściwości: kosmetykom zapewnia trwałość i odpowiednią konsystencję, a użyta we właściwym stężeniu działa nawilżająco lub wysuszająco.
Hydrolat to kosmetyk, który ma właściwości pielęgnacyjne, ale przede wszystkim fantastycznie odświeża skórę i na długo zapewnia efekt orzeźwienia. W upalne dni warto go zawsze mieć pod ręką. Hydrolaty z łatwością można zrobić domowymi sposobami. Nie wymaga to specjalistycznego sprzętu, a składniki potrzebne do przygotowania wody roślinnej są dostępne w drogeriach i sklepach spożywczych.
Sezon wakacyjny rozpoczął się już na dobre, a wraz z nim w naszej garderobie pojawiły się sandały, klapki i inne modele obuwia, będące ważnym elementem letnich stylizacji. Aby w pełni cieszyć się ulubionymi butami na lato, warto najpierw zatroszczyć się o wygląd i kondycję naszych stóp. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w domowym zaciszu sprawią, że staną się one naszą wizytówką.
Mikrodermabrazja diamentowa to delikatna, a zarazem skuteczna metoda w walce z niedoskonałościami skóry. Jej specjalna diamentowa głowica dokładnie oczyszcza naskórek i ściera zanieczyszczenia. Zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że mikrodermabrazja diamentowa w ciąży jest bezpieczna.
Wrażliwa skóra wymaga delikatnych kosmetyków oraz dogłębnego oczyszczania. Peeling enzymatyczny to doskonały sposób na usunięcie zanieczyszczeń. Sprawdź, jak przygotować w pełni naturalny domowy peeling enzymatyczny.
Każdy, kto jest miłośnikiem formatów telewizyjnych, w których widzowie w zabawny sposób komentują to, co widzą na ekranach telewizorów, wie, kim jest Agnieszka Kotońska. Niekwestionowana gwiazda "Gogglebox. Przed telewizorem" właśnie wypoczywa na wakacjach. Przy okazji prezentuje swoją doskonałą figurę.
Lato to wymarzona pora roku dla wszystkich smakoszy owoców. W tym czasie na bazarkach i w sklepach znaleźć możemy pyszne truskawki, wiśnie, maliny czy jagody. Wiedzieliście, że oprócz zastosowania w kuchni, wykorzystuje się je także w kosmetyce? Przedstawiamy przepisy na najlepsze maseczki z owoców.
Lubisz się opalać, ale jednocześnie obawiasz się o swoją skórę? Wszystko jest dla ludzi, jednak krem z filtrem, nakrycie głowy i umiar to podstawa. Teraz dzięki specjalnemu kalkulatorowi obliczysz, jak długo można cieszyć się słońcem, by sobie nie zrobić krzywdy oraz jaki filtr wybrać.
W walce z wągrami szukamy najlepszych i najbardziej skutecznych metod. Jakie są domowe sposoby na wągry na nosie? Jak wygląda usuwanie wągrów na nosie? Poznaj niezawodne rady kosmetyczne.
Maseczka z miodu odżywia tak samo, jak wiele drogich kremów czy szamponów. Miód na twarz doskonale nawilża cerę i regeneruje naskórek. Z kolei maseczka z miodu na włosy sprawia, że pasma będą silne, odżywione i bardziej odporne na łamanie.
Niektórzy golą się codziennie maszynką, inni wybierają bardziej profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. O tym, jakie efekty dają popularne metody depilacji i ile kosztują, porozmawialiśmy z kosmetyczką Anetą Suchowierską.
Kostka kawowa do masażu to pomysł na świetny, domowy kosmetyk. Pięknie pachnie i posiada niezwykłe właściwości. Można ją wykonać w różnych wersjach, w zależności od potrzeb, chęci i posiadanych składników. W opcji „bardziej zaawansowanej” konieczne jest zakupienie kilku dodatkowych produktów.
Latem nietrudno o infekcje intymne. Związane jest to przede wszystkim ze zmieniającą się aurą, ale i innym niż w pozostałe miesiące stylem życia. O to, dlaczego szczególnie w letnie, gorące dni musimy zwracać uwagę na higienę intymną i jak to robić poprawnie, zapytaliśmy Aleksandrę Przybylską, ginekolog.
22-letnia Andrea Ivanova została okrzyknięta przez media "żywą Barbie". Pochodząca z Bułgarii kobieta twierdzi, że ma jedne z największych ust na świecie i pomimo ostrzeżeń ekspertów nie zamierza porzucić kolejnych zabiegów. Zobaczcie, jak się zmieniła.
Wolumetria twarzy to określenie zabiegu, który pozwala poprawić kontur twarzy, wymodelować kształt oraz poprawić elastyczność skóry bez użycia skalpela. Zabieg modelowania polega na wprowadzeniu pod skórę kwasu hialuronowego. Wolumetria polecana jest zarówno kobietom, jak mężczyznom w różnym wieku.
Czy piercing jest dążeniem do niezależności i wolności, czy tylko modą na zdobienie ciała? Czy kolczyk w wardze sromowej jest bezpieczny i czemu kobiety decydują się na taką biżuterię? Zagadnienie to jest o tyle ciekawe, że kolczyki w niezwykłych miejscach noszą dziś zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku czy statusu społecznego.
Sztuczne rzęsy po zabiegu przedłużania wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli nie będziesz stosować się do podstawowych zasad dbania o nie, nawet najlepszy klej do sztucznych rzęs nie będzie w stanie utrzymać ich w dobrym stanie.
Choć mawia się, że tatuaż to szaleństwo młodości, dziś stanowi popularną ozdobę ciała, a czasami symbol, dowód uczuć do drugiej osoby. Przykładem mogą być tatuaże wykonywane przez przyjaciółki – obrazki albo napisy, które są identyczne lub wzajemnie się uzupełniają.
Wiele pań noszących kolczyk w pępku zastanawia się, czy ciąża to dobry czas na noszenie kolczyka. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do noszenia kolczyka, ponieważ nie wpływa on w żaden sposób na płód. Warto jednak rozważyć wyjęcie kolczyka z pępka jeszcze przed ciążą, gdyż może on przyczyniać się np. do powstawania rozstępów.
Pielęgnacja skóry powinna być dostosowana nie tylko do jej wieku i rodzaju, ale również do pory roku. Nie wszystkie kosmetyki, które doskonale sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, można stosować w wakacje. Zwłaszcza, gdy z nieba leje się żar. Jakich zatem kosmetyków należy unikać latem? O konsultację poprosiliśmy dermatologa, Łukasza Preibisza.
Oczar wirginijski to wyjątkowy krzew o unikalnych właściwościach. Sposób jego działania powoduje, że jest on niezastąpiony w leczeniu niektórych dolegliwości. Stosowany w kosmetyce sprawia, że skóra staje się jędrna i wolna od niedoskonałości.
Zapanowała moda na bycie zero waste, więc w wielu popularnych drogeriach i sklepach z kosmetykami można znaleźć produkty zapakowane nie w plastik, lecz w szkło, papier czy metal. Jakie produkty wybierać, by dbać o planetę i minimalizować produkcję śmieci?
Pedicure to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Podawane są mu paznokcie u stóp, ale nie tylko one. Na czym dokładnie polega? Jakie są rodzaje i jak często należy wykonywać pedicure?
Cera tłusta to prawdziwe wyzwanie. Często świadczy o stanie chorobowym toczącym się w organizmie, może też wiązać się ze złą dietą i stylem życia. Niewłaściwa pielęgnacja skóry tłustej to prosta droga do powstania nieestetycznych zmian skórnych – wykwitów, trądziku, blizn i przebarwień. Na szczęście da się temu zaradzić.
Krystian Ferretti podzielił się przykrymi doświadczeniami z gabinetu medycyny estetycznej. Zwycięzca 3. edycji "Hotelu Paradise" wyznał, że podczas zabiegu, mającego poprawić kształt jego twarzy, bez jego wiedzy podano mu toksynę botulinową.
Dla niektórych miłość do opalenizny staje się chorobliwa. Nadmiar ekspozycji na słońce, wizyty na solarium kilka razy w tygodniu i zapominanie o filtrach, byle tylko być pięknie opalonym, budzi poważne wątpliwości ekspertów. Fani opalania to bardzo często także osoby, które doświadczają tzw. tanoreksji, czyli zaburzeń osobowości wynikających z kultu własnego ciała. Monika przez cztery lata opalała się codziennie, by wyglądać szczuplej.
Korzystamy z usług fryzjerów czy manikiurzystek, bo chcemy o siebie zadbać i dobrze wyglądać. Problem pojawia się wtedy, gdy efekt zabiegu, który z założenia miał być upiększający rozczarowuje. Wiele kobiet wstydzi się przyznać, że są niezadowolone z usługi. Z kolei inne, gdy zgłaszają problem, słyszą, że taka panuje moda.
Drzewo sandałowe jest tradycyjnie wykorzystywane w rytuałach religijnych i rzeźbiarstwie. Pozyskuje się z niego także cenny olejek z drzewa sandałowego, używany w aromaterapii jako środek przeciwzapalny, antyseptyczny, antybakteryjny, uspokajający, chłodzący i oczyszczający krew. Wyjątkowy słodko-drzewny zapach drzewa sandałowego to jeden z ulubionych składników perfum.