Pielęgnacja twarzy i ciała

  Pielęgnacja twarzy i ciała

  Skóra to nasz największy organ. Pomaga utrzymać prawidłową temperaturę ciała, a także stanowi pierwszą barierę ochronną organizmu. Jednak, aby mogła prawidłowo spełniać swoje funkcje, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jak zadbać o skórę w lecie i jakich błędów nie popełniać? Zapytaliśmy o to dermatolożkę, dr Joannę Czuwarę.

  Wolumetria twarzy to określenie zabiegu, który pozwala poprawić kontur twarzy, wymodelować kształt oraz poprawić elastyczność skóry bez użycia skalpela. Zabieg modelowania polega na wprowadzeniu pod skórę kwasu hialuronowego. Wolumetria polecana jest zarówno kobietom, jak mężczyznom w różnym wieku.

  Czy piercing jest dążeniem do niezależności i wolności, czy tylko modą na zdobienie ciała? Czy kolczyk w wardze sromowej jest bezpieczny i czemu kobiety decydują się na taką biżuterię? Zagadnienie to jest o tyle ciekawe, że kolczyki w niezwykłych miejscach noszą dziś zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku czy statusu społecznego.

  Choć mawia się, że tatuaż to szaleństwo młodości, dziś stanowi popularną ozdobę ciała, a czasami symbol, dowód uczuć do drugiej osoby. Przykładem mogą być tatuaże wykonywane przez przyjaciółki – obrazki albo napisy, które są identyczne lub wzajemnie się uzupełniają.

  Pielęgnacja skóry powinna być dostosowana nie tylko do jej wieku i rodzaju, ale również do pory roku. Nie wszystkie kosmetyki, które doskonale sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, można stosować w wakacje. Zwłaszcza, gdy z nieba leje się żar. Jakich zatem kosmetyków należy unikać latem? O konsultację poprosiliśmy dermatologa, Łukasza Preibisza.

  Cera tłusta to prawdziwe wyzwanie. Często świadczy o stanie chorobowym toczącym się w organizmie, może też wiązać się ze złą dietą i stylem życia. Niewłaściwa pielęgnacja skóry tłustej to prosta droga do powstania nieestetycznych zmian skórnych – wykwitów, trądziku, blizn i przebarwień. Na szczęście da się temu zaradzić.

  Dla niektórych miłość do opalenizny staje się chorobliwa. Nadmiar ekspozycji na słońce, wizyty na solarium kilka razy w tygodniu i zapominanie o filtrach, byle tylko być pięknie opalonym, budzi poważne wątpliwości ekspertów. Fani opalania to bardzo często także osoby, które doświadczają tzw. tanoreksji, czyli zaburzeń osobowości wynikających z kultu własnego ciała. Monika przez cztery lata opalała się codziennie, by wyglądać szczuplej.

  Drzewo sandałowe jest tradycyjnie wykorzystywane w rytuałach religijnych i rzeźbiarstwie. Pozyskuje się z niego także cenny olejek z drzewa sandałowego, używany w aromaterapii jako środek przeciwzapalny, antyseptyczny, antybakteryjny, uspokajający, chłodzący i oczyszczający krew. Wyjątkowy słodko-drzewny zapach drzewa sandałowego to jeden z ulubionych składników perfum.

  Delikatna, złocista opalenizna to jeden z symboli lata. Skóra wygląda na rozświetloną, dzięki czemu prezentujemy się znacznie bardziej atrakcyjnie. Myśląc o tym, jak szybko się opalić, warto w pierwszej kolejności przetestować domowe sposoby.

  Lato i wakacje to okres częstszego przebywania na świeżym powietrzu, a co za tym idzie, ekspozycji naszej skóry na słońce. Efektem jest opalenizna, czyli zmiana jej koloru, która u każdego może powstawać i wyglądać nieco inaczej. Wpływ na jej ostateczny efekt mają również wszystkie elementy odzieży czy biżuterii, które mamy na sobie w trakcie kąpieli słonecznych. Jak pozbyć się jasnych śladów po opalaniu i wyrównać opaleniznę?

  Mezoterapia bezigłowa, jako nowoczesny zabieg kosmetyczny, staje się coraz bardziej popularna – jest szybka, bezbolesna, daje widoczne rezultaty i nie powoduje skutków ubocznych. Regularnie stosowana mezoterapia bezigłowa daje efekty już po pierwszych seriach zabiegu.

  Delikatne masło shea, pozyskiwane z naturalnych terenów Afryki, to produkt, który warto stosować do pielęgnacji całego ciała. Masło shea na włosy i na twarz działa jak kojący balsam, dostarczając im cennych witamin i minerałów. Jest ono tak delikatne, że nadaje się również do wrażliwej skóry niemowląt.

  Naturalne składniki stosowane w pielęgnacji twarzy to zdrowszy zamiennik sklepowych kosmetyków. Wykonana samodzielnie w domu maseczka z białka to przepis na zdrową cerę bez niedoskonałości. Nawilżenie czy oczyszczenie skóry trądzikowej to tylko niektóre korzyści, jakie daje maseczka z białka na twarz.