Czy można w 2 miesiące pozbyć się cellulitu? "To problem, który tworzy się latami"

Autor:
Justyna
Piąsta
Cellulit – czy da się go pozbyć do lata?
Cellulit – czy da się go pozbyć do lata? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Cellulit to zmora zdecydowanej większości kobiet. Szczególnie w sezonie wiosenno-letnim panie chętnie decydują się na zbiegi antycellulitowe lub starają się z nim uporać domowymi sposobami. Jak skutecznie walczyć z tzw. pomarańczową skórką? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała kosmetolog Ewa Olczak-Dziadolka.

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit może się pojawić na skórze niezależnie od wieku, wagi czy typu sylwetki.

- Często powodem cellulitu jest złe ukrwienie tkanek. Więc by poprawić krążenie krwi i limfy, bardzo dobrze jest zrobić na przykład masaż na sucho szczotką. Można pocierać szczotką o skórę w tych problematycznych miejscach, najczęściej są to uda, pośladki, ewentualnie boczne części bioder. Masaż wykonujemy na sucho, bez żadnych preparatów, oliwek, bo wtedy ukrwienie poprawia się dużo bardziej. Masujemy raz dziennie około pięciu minut - wskazała Ewa Olczak-Dziadolka.

Kolejną metodą na redukcję pomarańczowej skórki jest masaż bańką chińską. - Rozsmarujemy oliwkę na skórze, zasysamy bańkę, robi się nam próżnia w środku i masujemy. Można robić np. zygzakowate ruchy - wyjaśniła kosmetolog.

Jak redukować widoczność cellulitu?

Zabiegi w gabinetach kosmetologicznych i masaże wykonywane w domu to nie wszystko. Warto postawić przede wszystkim na aktywny tryb życia.

- Ćwiczenia są bardzo ważne. Mięśnie muszą być mocne, twarde, żeby cellulit był mniej widoczny. Najskuteczniej zmniejszymy cellulit, redukując wagę. Wtedy komórki tłuszczowe nam się pomniejszą i widoczność się zmniejszy - przyznała Ewa Olczak-Dziadolka. - Cellulit to problem, który tworzy się latami, nie jest to takie proste, żeby w ciągu dwóch miesięcy do wakacji go zredukować. Metody, o których mówiliśmy, poprawiają wygląd i jakość skóry przez lepsze ukrwienie, ale jednak cellulit jest zjawiskiem, który jest z nami na zawsze - podsumowała kosmetolog.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości