Masaż pod prysznicem - skuteczny sposób na pobudkę

Nowy dzień najlepiej zacząć od ożywiającego prysznica, a żeby miał jeszcze lepsze właściwości, warto dodać do niego masaż. Anna Wendzikowska zapytała terapeutkę masażu Annę Olech o najlepsze szczotki do masażu.

Szczotki do masażu

Rodzajów szczotek do masażu jest wiele i każdy może dopasować idealną dla siebie. Terapeutka masażu Anna Olech przedstawia różne rodzaje.

Jeszcze przed wejściem do kabiny prysznicowej warto użyć szczotki, specjalnie przeznaczonej do suchej skóry. Masaż ciała wykonujmy okrężnymi ruchami. To pobudzi naczynia krwionośne i złuszczy naskórek. Dodatkowo taki masaż ma działanie antycellulitowe

Kiedy zwilżymy nasze ciało ciepłą wodą wybierzmy specjalną rękawicę do masażu. Te pochodzą ze wschodu i stosowane są w hammamach, czyli łaźniach tureckich. Będą miały podobne zastosowanie jak szczotka, ale efekt będzie lepszy, ponieważ ciepła woda rozszerzy nasze naczynia krwionośne. Jak wymasować plecy? Na to też jest sposób. Szczotka z długą rączką sprawi, że sięgniemy tam bez problemu.

Szczotka z kulkami – silne działanie antycellulitowe i ujędrniające. Można się spodziewać bólu

Anna Olech zaznacza, że przy wyborze szczotki warto zwrócić uwagę, czy jest wykonana z naturalnego włosia. Sztuczne może podrażnić naszą skórę.

Intensywność masażu musimy dopasować indywidualnie. Jeżeli mamy delikatną skórę – nie przyciskajmy szczotki mocno. Wraz z czasem, nasza skóra stanie się bardziej odporna i przyzwyczai się, a my będziemy mogli zwiększać intensywność masażu.

Ciepły czy zimny prysznic – oto jest pytanie

Rano zdecydowanie wybierzmy chłodniejszy prysznic. On pobudzi naszą skórę i doda energii. Niech nie będzie dłuższy niż 5 minut. Czasami warto także „pogimnastykować” nasze naczynia krwionośne, przez naprzemienne stosowanie ciepłego i zimnego strumienia. Krew będzie lepiej pulsować i płynąć. Przy okazji porannego prysznica nie zapominajmy tez o masażu twarzy. Przeciągajmy ruchy na zewnątrz, pobudźmy brwi i pomasujmy uszy – to zadziała jak kawa, a może i nawet lepiej! Wieczorem, jeżeli jesteśmy zmęczeni weźmy ciepłą kąpiel.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości