Jak zrobić manicure hybrydowy w domu? To możliwe

Autor:
Adrian
Adamczyk
Kobieta, która maluje paznokcie

Manicure hybrydowy to trwały efekt pomalowanych paznokci, które pięknie się błyszczą i nie niszczą, mimo wykonywania codziennych obowiązków. Nie musisz wychodzić z domu, aby go wykonać. Zobacz, jakie elementy są ci potrzebne i jak zrobić go krok po kroku.

Hybrydowy manicure jest bardzo prosty do wykonania go w domu. Możesz samodzielnie zyskać piękną płytkę, bez niszczenia paznokci. Zobacz na czym polega manicure hybrydowy, który możesz zrobić samodzielnie w domu.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Jeśli malujesz regularnie paznokcie zwyczajnym lakierem, warto, abyś zastanowiła się nad manicure hybrydowym. Na czym polega? Jest to jedna z metod stylizacji paznokci, do której wykorzystuje się utwardzanie płytki paznokcia pod specjalną lampą LED lub UV. Każda warstwa jest w ten sposób trwalsza i bardziej odporna. Efekt manicure hybrydowego utrzymuje się nawet dwa tygodnie. Warto jednak zaznaczyć, że przy regularnym stosowaniu manicure hybrydowego, paznokcie mogą być osłabione i rozdwojone.

Paznokcie - jak o nie dbać?

Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zestaw do manicure hybrydowego

Wiesz już, co to jest manicure hybrydowy. Jak zrobić go w warunkach domowych? Aby rozpocząć przygodę samodzielnego malowania paznokci, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, a także lakiery. Podpowiemy, jakie elementy są niezbędne, aby wykonać manicure hybrydowy. Zestaw powinien przede wszystkim zawierać lampę LED lub UV. Najlepsza będzie taka, w której zmieścisz całą dłoń, aby naświetlać wszystkie paznokcie jednocześnie. Dzięki takiemu sprzętowi, wykonasz perfekcyjny manicure i pedicure hybrydowy. Lampa powinna mieć także odmierzacz czasu, aby wiedzieć, kiedy można wyciągnąć dłoń.

Wśród lakierów do paznokci, potrzebujesz nie tylko tego, który nadaje kolor płytce, ale także bazę, czyli base coat oraz nabłyszczacz, czyli top coat . Lakiery do paznokci oraz niezbędne preparaty są droższe od standardowych lakierów, którymi pomalujesz płytkę paznokcia. Jednak efekt jest trwalszy, dlatego będziesz z nich korzystać znacznie rzadziej.

Ważne jest także, aby zaopatrzyć się w odtłuszczacz (na etykiecie znajdziesz napis cleaner ). Dzięki temu, wyczyścisz paznokcie tuż przed zrobieniem manicure hybrydowego. Do ściągnięcia hybrydowego manicure potrzebujesz także płyn na bazie acetonu.

Dodatkowo przyda ci się wacik bezpyłowy do odtłuszczania, a także drewniane szpatułki do usuwania skórek. Do przygotowania płytki paznokcia, przyda się blok polerski i pilniczek.

Manicure hybrydowy – krok po kroku

Jak wykonać manicure hybrydowy? To bardzo proste. Na samym początku musisz przygotować paznokcie i wypolerować ich powierzchnię dzięki blokowi polerskiemu. Cała powierzchnia powinna być matowa. Następnie, usuń skórki w taki sam sposób, jak robisz to przed pomalowaniem paznokci zwykłym lakierem.

Samodzielny manicure hybrydowy wymaga także nadania odpowiedniego kształtu paznokciom. Zrobisz to dzięki zwykłemu pilniczkowi. Następnie należy odtłuścić paznokcie cleanerem. W tym celu przemyj płytkę paznokcia wacikiem. Poczekaj, aż odparuje.

Nałóż teraz cienką warstwę bazy i włóż dłoń do lampy UV na 2 minuty. Pozwoli to na utwardzenie całego manicure hybrydowego. Kolejnym krokiem jest pomalowanie paznokcia wybranym kolorem. Najlepiej nałożyć dwie warstwy i każdą z nich utwardzić przez 2 minuty w lampie. Długość naświetlania zależy oczywiście od jakości i mocy Twojej lampy.

Po nałożeniu koloru, trzeba nałożyć warstwę top coatu i ponownie umieścić dłoń w lampie UV na 2 minuty. Na koniec możesz użyć cleanera do przemycia paznokci wacikiem. Dzięki temu paznokcie będą w pełni gotowe. Nie trzeba czekać, aż wyschną - trwały manicure hybrydowy pozwala na błyskawiczne przejście do swoich obowiązków.

O czym trzeba pamiętać, robiąc manicure hybrydowy? Wykonanie idealne

Jest kilka ważnych kwestii, o których musisz pamiętać, wykonując manicure hybrydowy. Nakładaj bardzo cienką warstwę lakieru – w ten sposób efekt będzie dłuższy i trwalszy. Możesz nałożyć dwie lub trzy cienkie warstwy, w ten sposób uzyskasz pełne krycie.

Trzeba także uważać na skórki. Lepiej jest pozostawić odstęp pomiędzy skórkami a płytką paznokcia, niż zamalować je. Nie będzie wyglądać to estetycznie. Jeśli jednak lakier pokryje przez przypadek skórkę, możesz ją oczyścić cleanerem.

Manicure hybrydowy – kolory

Lakiery do manicure hybrydowego są bardzo różne. Wśród nich znajdziesz intensywne czerwienie oraz pastelowe odcienie, dzięki którym stworzysz naturalny manicure hybrydowy. Możesz także zdobić swoje paznokcie np. kropkami, drobnymi kryształkami czy brokatem. Możesz także wykonać french manicure hybrydowy. W tym celu, wystarczy, że nałożysz cienką warstwę podkładu, a na nią biały lakier hybrydowy tuż przy zakończeniu paznokcia. Jeśli nie dasz rady samodzielnie wykonać kreski, możesz skorzystać z szablonów do hybrydowego french manicure.

Malowanie hybrydowe a manicure hybrydowy

Często słyszysz o malowaniu hybrydowym? Oznacza to zupełnie to samo, co manicure hybrydowy. Jednak warto zwrócić uwagę na lakiery z efektem hybrydy. Oznacza to, że są one zbliżone swoją trwałością do lakieru hybrydowego, jednak nie trzeba korzystać z lampy UV. Malowanie przebiega tak samo, jak w przypadku tradycyjnych lakierów. Efekt jednak nie jest już tak trwały.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Tetra Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości