Paznokcie

Jak wykonać french manicure krok po kroku? Podpowiadamy

Paznokcie

Autor:
Adrian
Adamczyk
kobieta, która ma pomalowane paznokcie
seksan Mongkhonkhamsao/Getty ImagesJak wykonać french manicure?

Za co kochamy french manicure? Przede wszystkim za to, że jest dyskretny i nigdy nie wyjdzie z mody. Można go również z łatwością zrobić w domowych warunkach. Podpowiadamy, jak go wykonać.

French manicure jest łatwiejszy, niż myślisz. Do jego wykonania nie potrzebujesz zdolności manualnych. Sprawdź, jak zrobić french manicure bez pasków lub z ich użyciem.

Jak wygląda french manicure?

Naturalny french manicure jest bardzo estetyczny. To sposób malowania paznokci polegający na pokryciu płytki bezbarwnym lakierem lub pastelowym kolorem, a następnie odznaczeniu bielą końcówki paznokcia. Najlepiej wygląda na paznokciach kwadratowych, jednak są też inne kształty, na których dobrze prezentuje się french manicure – migdałki lub owal.

Często stosuje się także french manicure na stopach. Taki subtelny efekt wygląda klasycznie i będzie doskonałym pomysłem na letni pedicure. Jeśli chodzi o lakier do french manicure, najlepiej wybrać śnieżnobiały kolor lub delikatny pastelowy – np. różowy lub beżowy. Przyda się także odżywka do paznokci, która będzie stanowić bazę do malowania płytki. Dowiedz się, jak wykonać french manicure krok po kroku. Dzięki niemu twoje dłonie będą prezentowały się atrakcyjnie i estetycznie.

Zobacz wideo: Jak dbać o paznokcie?

Paznokcie - jak o nie dbać?

Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Sposoby na french manicure – jak zrobić?

Zanim przystąpisz do wykonania french manicure hybrydowego, dowiedz się, jakie są sposoby na jego zrobienie.

Najprostszą metodą na zrobienie french manicure jest pomalowanie płytki paznokcia bezbarwnym lakierem. Należy skorzystać z kredki do french manicure i zamalować spód końcówki paznokcia. Ta metoda jest bardzo łatwa w wykonaniu. Nie musisz także czekać długo do wyschnięcia poszczególnych powłok paznokcia. Zwróć tylko uwagę, aby biała kredka do french manicure miała intensywny kolor.

Drugą metodą jest pomalowanie płytki paznokcia bazą, jasnym lakierem do paznokci, a następnie pomalowanie końcówki białym lakierem. To trudniejszy sposób, przeznaczony dla osób doświadczonych. Jeśli nie masz pewności, czy poradzisz sobie z nim, możesz także kupić w drogerii gotowy zestaw do french manicure, w którym znajdziesz odpowiednie lakiery do paznokci, a także paski samoprzylepne. Papierowe paski możesz także zakupić osobno i użyć do wybranych przez siebie lakierów.

Jeśli natomiast zależy ci na długotrwałym efekcie, możesz wykonać w warunkach domowych lub w gabinecie kosmetycznym french manicure hybrydowy.

Jak zrobić french manicure z paskami?

Jeśli nie masz wprawy w malowaniu french manicure, możesz skorzystać z pasków samoprzylepnych. Dzięki nim precyzyjnie zrobisz białą końcówkę paznokci.

Twój zestaw do french manicure powinien zawierać:

  • paski do french manicure;
  • bazę do paznokci, np. odżywkę;
  • biały lakier do paznokci;
  • pastelowy lakier do paznokci;
  • korektor do lakieru w pisaku.

Jak zrobić french manicure? Rozpocznij od pomalowania płytki paznokcia odżywką lub bazą. Kiedy wyschnie, na każdy paznokieć naklej pasek samoprzylepny, który pomoże ci precyzyjnie zamalować część paznokcia. Odczekaj, aż lakier wyschnie, dopiero wtedy odklej paski do paznokci. Teraz pomaluj paznokcie dwiema warstwami lakieru w naturalnym odcieniu, np. różowym, beżowym lub bezbarwnym. Jeśli zależy ci na dłuższym efekcie, możesz pokryć całość lakierem utwardzającym.

Biały lakier często barwi skórę wokół paznokci – możesz go zmyć dzięki specjalnemu pisakowi ze skośną końcówką, który dotrze w trudno dostępne miejsca. To zdecydowanie lepszy pomysł niż stosowanie zmywacza do paznokci na waciku.

Jeśli twój french manicure nadal nie jest perfekcyjny, możesz spróbować innego sposobu. Wystarczy, że skorzystasz z kredki do french manicure, którą pokryjesz końcówkę paznokcia bez konieczności naklejania pasków samoprzylepnych. Nie musisz też mieć wprawy w malowaniu paznokci kolorowym lakierem.

Zobacz wideo: Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci

Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Dzień Dobry TVN

French manicure hybrydowy – jak zrobić?

Jeśli lubisz trwały manicure hybrydowy i posiadasz lampę UV – możesz go wykonać w warunkach domowych. Jak zrobić french manicure hybrydowy? Najpierw dokładnie wypoleruj płytkę paznokcia, aby stworzyć matową powierzchnię. Nałóż lakier hybrydowy bazowy i włóż dłoń do lampy UV. Utwardzaj paznokcie dwie minuty. Nałóż cienką warstwę jasnego, pastelowego koloru lakieru hybrydowego i ponownie włóż rękę do lampy UV. Następnie skorzystaj z białego lakieru hybrydowego i pokryj nią końcówkę paznokcia. Możesz skorzystać z szablonów, a jeśli masz wprawę, zrób to samodzielnie. Włóż rękę do lampy UV, aby utwardzić lakier do paznokci. Na koniec nałóż nabłyszczacz, który także musisz utwardzić w lampie UV.

Hybryda french manicure będzie utrzymywać się na twoich paznokciach znacznie dłużej niż standardowy manicure.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: seksan Mongkhonkhamsao/Getty Images

Pozostałe wiadomości