Koronawirus

Szczepienia na COVID-19 - czwarta dawka dla kolejnej grupy osób. Kto dostanie e-skierowanie?

Koronawirus

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
MZ
Szczepienie

Trwa właśnie czwarta fala zakażeń koronawirusem. Wiele osób zastanawia się też, czy na jesieni powrócą obostrzenia covidowe. Rząd już zapowiedział, że kolejną, czwartą już, dawkę szczepionki będzie mogła przyjąć kolejna grupa osób. Kiedy i kto będzie mógł się zaszczepić?

4 dawka szczepienia na COVID-19 - dla kogo i od kiedy?

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że czwartą dawkę szczepionki będzie mogła przyjąć kolejna grupa osób już od 17 sierpnia. Osoby, które będą mogły się wkrótce ponownie zaszczepić są pracownicy pomiotów leczniczych, personel medyczny, farmaceuci oraz studenci kierunków medycznych.

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Zapowiedziano, że w nocy z 16 na 17 sierpnia wystawionych zostanie około 400 tysięcy e-skierowań. Studenci studiów medycznych powinni rejestrować się z legitymacją studencką.

4 fala Koronawirusa

Jak powiedział Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, obecnie dominującym wariantem jest omikron. Stanowi on niemal 100% nowych przypadków. Z czego 2/3 zakażeń jest subwariantem BA.5. W związku z tym podjęto decyzję o wydaniu e-skierowań dla kolejnej grupy osób. Także osoby, które ukończyły 60. rok życia mogą od lipca przyjąć kolejną, czwartą już, dawkę szczepionki. 

- Zachęcamy wszystkich uprawnionych do przyjęcia drugiej dawki przypominającej. Badania nie pozostawiają wątpliwości – znacznie podniesie odporność na koronawirusa. Po czterech dawkach szczepionki ochrona wynosi blisko 80% - mówił na piątkowej konferencji Adam Niedzielski.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: MZ

Źródło zdjęcia głównego: John Rensten/Getty Images

Pozostałe wiadomości