Koronawirus

Noworodek został zakażony koronawirusem. "Było na tyle ciężko, że wymagał podawania tlenu"

Koronawirus

Aktualizacja:

Sebastian ma dopiero 6 tygodni, a już został zakażony koronawirusem, co zdarza się niezwykle rzadko. Chłopiec był w stanie krytycznym i wymagał intensywnej opieki lekarskiej. W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Barbarą Kozikowską, mamą zarażonego Sebastiana.

Koronawirus u noworodka

Rodzice małego Sebastiana przeszli prawdzie chwile grozy, kiedy okazało się, że ich nowo narodzony synek cierpi na koronawirusa. Niestety nie obeszło się bez izolacji od malucha.

- Ja i mój partner mieliśmy wyniki negatywne. Sebastian został zarażony na oddziale neonatologicznym. Przyszła do nas pani doktor i powiedziała, że dwie pielęgniarki miały wyniki pozytywne i że muszą zostać pobrane dzieciom wymazy - relacjonowała Barbara Kozikowska.

- Niestety okazało się, że jeśli mam wynik negatywny, a on pozytywny, musieliśmy zostać rozdzieleni na 12 dni. To było uczucie nie do opisania. Strach i nerwy, czy będzie wszystko w porządku - dodała.

Objawy koronawirusa u noworodka

Barbara Kozikowska była zdziwiona, że jej synek zachorował na COVID-19. Początkowo nic nie wskazywało na to, że chłopiec jest chory. Objawy zaczęły uaktywniać się z czasem.

- W trzeciej dobie zaczął kaszleć i miał problemy z oddychaniem. Przez 3-4 dni był stan krytyczny. Było na tyle ciężko, że wymagał podawania tlenu. Na szczęście po 4 dniach z tego wyszedł - mówiła w Dzień Dobry TVN przejęta mama noworodka.

Zapalenie płuc po koronawirusie

Przebieg choroby u małego Sebastiana był niezwykle trudny. Kiedy wydawało się, że jego stan uległ znacznej poprawie, zaczęło się najgorsze. Nie dość, że koronawirus nie odpuścił, to chłopiec zachorował jeszcze na zapalenie płuc.

- Zaczął kaszleć i zadzwoniłam po karetkę. Okazało się, że ciągle ma wynik pozytywny. Dostał antybiotyk i już jest w porządku - powiedziała Barbara Kozikowska.

Małemu Sebastianowi życzymy dużo zdrowia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Aleksandra Rogalska-Lichnerowicz

Pozostałe wiadomości