Horoskop

Sennik – ptaki i ich mistyczne znaczenie w snach

Horoskop

Aktualizacja:
Ptaki w locie sennik

Zgodnie z myśleniem kulturowym wielu różnorodnych wspólnot sennik uznaje ptaki przede wszystkim za istoty pośredniczące między niebem a ziemią. Są one znakiem ludzkiego losu, wolności oraz ważnych zmian w życiu. Sposób odczytania snu o ptakach zależy głównie od kontekstu, w jakim się one pojawiają.

Sennik tłumaczy ptaki zarówno jako zapowiedź pozytywnych, jak i negatywnych wydarzeń w życiu. Doniosłe znaczenie ma sen o czarnym ptaku, przede wszystkim kruku. Często pojawia się również sen o ptakach, które się łapie, albo też takich, które po prostu pięknie śpiewają. Każde z tych marzeń sennych ma nieco inne znaczenie.

Sennik: ptaki i ich znaczenie w kulturze

Ptak według sennika to przede wszystkim znak wolności, niezależności i czegoś niezmiernie cennego. Wiąże się to głównie z kulturowym sposobem postrzegania ptaków. W większości kultur były i są one uznawane za „pokrewne niebu”. Sen o ptakach dotyczy więc czegoś niematerialnego, bardzo często wiąże się z ludzką duszą. Ptaki funkcjonują również w symbolicznym związku z losem oraz nieśmiertelnością. Niejednokrotnie, na przykład w Afryce, są znakiem siły życia, mocy życiowej, którą wykorzystuje się, aby wygrać z przeciwnikiem. Według sennika ptaki bardzo często symbolizują osobę śniącą. W zależności od tego, o jakim ptaku i jakim jego zachowaniu mowa, sen może sugerować szybkość myśli, wzniosłość ducha lub bogatą i niczym nieskrępowaną wyobraźnię.

Sennik: ptaki w różnych kolorach i ich znaczenie

Jeśli we śnie pojawiają się czarne ptaki, to zawsze jest zły znak, mimo że w wielu kulturach są symbolem inteligencji. Sennik uznaje czarnego ptaka – kruka, wronę, srokę – za zapowiedź dużego nieszczęścia, niejednokrotnie śmierci. Ogólnie rzecz ujmując, sen o takich ptakach zapowiada nieszczęśliwy okres w życiu, bolesne doświadczenie, utratę kogoś bliskiego, a także problemy zdrowotne.

Kolor występującego w śnie ptaka ma bardzo duże znaczenie. Sen o ptakach białych symbolizuje spokój, harmonię i błogość. Również niebieskiego ptaka sennik uznaje za zwiastun szczęścia i przyjemnego okresu w życiu. Czerwony ptak to z kolei nawiązanie do ludzkich namiętności. Sennik zawsze tłumaczy kolorowe ptaki jako zapowiedź powodzenia w życiu, nie tylko zawodowym, lecz także prywatnym. Ich śpiew jest również interpretowany jako zwiastun szczęścia i harmonii.

Sennik: ptaki latające

Sen o ptakach bardzo często może stanowić odzwierciedlenie marzeń, potrzeb i pragnień. Latające ptaki to znak tęsknot i życzeń, a także potrzeby dążenia do rozwoju i samopoznania. Natomiast stado ptaków latających bez ładu sennik traktuje jako symbol pomieszania potrzeb fizycznych z duchowymi. Zdezorientowane stado ptaków to senne odzwierciedlenie chaosu w realnym życiu. To sygnał, że dana osoba ma problem z podjęciem decyzji oraz określeniem, czego właściwie potrzebuje w życiu i za którymi marzeniami powinna podążać.

Sennik tłumaczy ptaki przelatujące nad śniącym jako zapowiedź gwałtownych zmian w życiu, jakie czekają go w najbliższym czasie. Ptaki krążące nad jego głową to natomiast znak, że ktoś próbuje mu zaszkodzić.

Sen: ptaki i ich obserwacja

Sen o ptakach może znaczyć bardzo wiele, w jego interpretacji kluczowe jest jednak, aby zwrócić uwagę na otoczenie, w jakim się pojawiają. Ptaka w domu, zamkniętego w klatce sennik tłumaczy jako znak niebezpieczeństw i ograniczeń, z którymi musi mierzyć się osoba śniąca. Pustka klatka to zapowiedź straty i rozczarowania. Z kolei ptaki siedzące na gałęzi to symbol wyjazdu, a znajdujące się w gnieździe zwiastują intensywny czas zawodowy.

Sen o atakującym ptaku

Sen o ptaku nie zawsze musi być przyjemny. Często pojawiają się w nim ptaki, które są drapieżne. Stanowią one zapowiedź negatywnych wydarzeń, zwiastują pojawienie się nieprzyjemnych informacji. Każda forma ataku ze strony ptaka to znak przykrych wiadomości i zdarzeń oraz nadchodzącego cierpienia. Natomiast złapanie ptaka we śnie to zwiastun powodzenia, szybkiego i często nieoczekiwanego zysku. Według sennika to właściwie to samo, co zobaczyć ptaka wzbijającego się do lotu. Oba obrazy stanowią zapowiedź powodzenia.

Sennik: martwy ptak i jego znaczenie

Według sennika martwe ptaki mogą wieszczyć zarówno sukces, jak i nieszczęście. Powodzenie zapowiada sen o nieżywych drapieżnych ptakach. Z kolei, jeśli występują w nim martwe ptaki, które są kolorowe i łagodne, wtedy należy go tłumaczyć jako zapowiedź negatywnych wydarzeń. Zabicie ptaka we śnie może natomiast zwiastować utratę czegoś cennego spowodowaną nieprzemyślanym działaniem.

Dzieci o swoich koszmarach sennych. Zobacz wideo:

>>> Zobacz także:

Sen o tunelu – interpretacja i symbolika

Co mówi sennik o kościach – to dobry czy zły omen?

Sen o kapeluszu – co może oznaczać? Znaczenie w senniku

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF

Pozostałe wiadomości