Horoskop

Sen o gołębiach - jak poprawnie go odczytać? Sennikowe znaczenie

Horoskop

Aktualizacja:
gołąb w okularach

Senniki nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co oznacza sen o gołębiach. Według niektórych interpretacji ptaki te są symbolem szczęścia, mogą jednak również zwiastować niepowodzenie. Warto zatem zwrócić uwagę na szczegóły, które pozwalają prawidłowo odczytać sen, w którym pojawia się gołąb.

Obecność gołębi we śnie raczej nikogo nie dziwi. Te ptaki spotykane są praktycznie na każdym kroku, nic więc dziwnego, że dość często pojawiają się także w marzeniach sennych. Bywają utożsamiane z ogólnym powodzeniem, bezpieczeństwem finansowym, zmianami, nowymi znajomościami i umacnianiem starych relacji, a także z zakończeniem trudnego okresu w życiu. Zdarza się jednak, że gołąb pojawiający się we śnie symbolizuje utratę, niepowodzenia oraz zmartwienia, z którymi trzeba będzie zmierzyć się w najbliższym czasie. Jak prawidłowo odczytać znaczenie takiego snu?

Więcej:

Gołąb – ogólne znaczenie w senniku

Sen o gołębiach, które atakują człowieka, jest ostrzeżeniem przed osobami z otoczenia, które udają przyjaciół, w rzeczywistości jednak są wrogami szukającymi sposobu na uprzykrzenie życia śniącemu.

Jeśli gołąb jest martwy lub zamarzł na dworze, oznacza to, że ostatnio podjęta decyzja może nie mieć pozytywnych skutków.

Gołębie odchody widziane we śnie zwiastują polepszenie sytuacji finansowej oraz nieoczekiwany przypływ gotówki.

Domowe gołębie, które we śnie bez obaw bierze się do ręki, oznaczają, że osoba śniąca nie ma problemu z nawiązywaniem nowych znajomości i jest ceniona wśród swoich znajomych za umiejętność słuchania i dyskutowania.

Gołąb, który wlatuje do mieszkania, zapowiada wizytę gości, przygotowania do wielkiego przyjęcia oraz możliwości uczestniczenia w ciekawym przedsięwzięciu.

Gołębie – wygląd ptaków a interpretacja snu

Dla prawidłowej interpretacji warto zwrócić uwagę także na wygląd gołębia, który jest bohaterem danego snu. Jeśli ptak w jakiś sposób się wyróżnia, może to w znaczący sposób wpłynąć na ostateczną interpretację. W snach pojawiają się najczęściej:

  • Biały gołąb – w kulturze od dawna uznawany jest za talizman szczęścia i zdrowia, w snach również utożsamiany bywa z miłymi wydarzeniami, zazwyczaj zwiastuje ślub lub zajście w ciążę.
  • Czarny gołąb – w niektórych wierzeniach jednoznacznie symbolizuje śmierć, w sennikach znaczenie czarnego gołębia jest nieco mniej sprecyzowane, jednak również może wskazywać na utratę kogoś bliskiego. Czarny gołąb pojawiający się w marzeniach sennych zwiastuje depresję, zmartwienia, rozczarowanie i tęsknotę.
  • Kolorowy gołąb – niewystępujący naturalnie w przyrodzie kolorowy gołąb (w dowolnych odcieniach) jest zapowiedzią nowej znajomości. Osoby samotne mają duże szanse na spotkanie miłości swojego życia.
  • Złoty gołąb – ptak o takim wyglądzie jest zwiastunem nowych informacji, nieznanych faktów z interesującego obszaru. Nienaturalny kolor ptaka ma jednak również inne znaczenie: otrzymana informacja może okazać się nieprawdziwa lub mocno podkoloryzowana.
  • Czerwony gołąb – to zwiastun namiętnej, romantycznej miłości, która może być jednak pełna kłótni i niedomówień. Aby uniknąć częstych konfliktów mogących prowadzić do szybkiego rozstania (zwłaszcza w przypadku partnerów o silnie kontrastujących ze sobą charakterach), należy nauczyć się patrzeć na przyczyny nieporozumień z innego punktu widzenia, a także godzić się na kompromisy.
  • Gołębie pocztowe – wróżą drobne, ale korzystne zmiany w życiu i dobre nowiny, które już niedługo śniący może otrzymać od kogoś ze swojego bliskiego otoczenia.
  • Małe gołębie – są symbolem dużego przywiązania, delikatności i wrażliwości, ich znaczenie odczytuje się w kontekście relacji z bliskimi ludźmi, zazwyczaj partnera. Taki sen oznacza najczęściej, że w życiu uczuciowym i rodzinnym wszystko powinno się dobrze układać.
  • Gołąb skalny – to najpowszechniej występujący w Polsce gatunek gołębia, często widziany w miejscach publicznych. Zobaczenie go we śnie jest sygnałem, że pora zaplanować wakacyjny wyjazd lub po prostu odpocząć w domu. Należy większą uwagę poświęcić swojemu zdrowiu i przestać przejmować się błahostkami, w przeciwnym razie nawet niewielkie dolegliwości mogą zaszkodzić organizmowi.
  • Gołąb wykonany z papieru, gołąb origami – w najbliższym czasie warto bliżej przyjrzeć się osobom ze swojego otoczenia; prawdopodobnie wśród znajomych znajduje się ktoś, kto składa obietnice, których nie może spełnić, możliwe też, że ktoś może okazać się oszustem.

Co oznacza sen o latających gołębiach?

Obserwowanie gołębi latających po niebie utożsamiane jest z nadzieją, nadchodzącymi zmianami, które powinno się udać przejść bez żadnych powikłań. Śniącego czekają jakieś poważne rozmowy, nowe stanowisko czy przeprowadzka do nowego miejsca, sennik gwarantuje, że wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem, a zyskane dzięki temu doświadczenia przyniosą wiele dobrego w przyszłości.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości