Gwiazdy

"Z głupiego dresiarza do wielkiego dyrektora" - Wojtek Zieliński o swojej roli w Odwróconych

Gwiazdy

Wojciech Zieliński zagrał w drugim sezonie "Odwróconych" - "Cygę". Jego bohater przeszedł ogromną metamorfozę - poszedł na studia i stał się... intelektualistą. Jak Zieliński przygotowywał do tej roli?

  • Wojciech Zieliński - kogo gra w "Odwróconych"?
  • "Odwróceni" - o czym jest druga część kultowego serialu?

Zobacz też: Anna Dereszowska wraca w kultowej roli - "Odwróceni: Ojcowie i córki"

Wojciech Zieliński - kogo gra w "Odwróconych"?

Wojciech Zieliński zagrał w drugiej części kultowego serialu "Odwróceni". W kogo się wcielił? W "Cygę" - Arkadiusza Cyganika. "Cyga" skończył studia i zmienił się zupełnie. Już nie jest "głupim dresiarzem", a dyrektorem hoteli.

Cyga jest po studiach hotelarskich, więc jest częściowo przygotowany do nowej roli dyrektora. Robi to wszystko razem ze swoją żoną Laurą, którą gra Ania Dereszowską - opowiedział Wojciech Zieliński.

"Odwróceni" - o czym jest druga część kultowego serialu?

Akcja „Odwróconych” rozgrywa się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Głównym miejscem ścierania się tych dwóch światów jest jednak Warszawa - to pole bitwy, świadek walki policji z mafią...

Głównymi bohaterami „Odwróconych” są Paweł Sikora (Artur Żmijewski), doświadczony policjant z Centralnego Biura Śledczego oraz Jan Blachowski „Blacha" (Robert Więckiewicz), gangster z najmocniejszej grupy przestępczej w Polsce. Osią serialu jest skomplikowana i niezwykle ryzykowna gra, jaka toczy się między jednym a drugim.

Sikora próbuje przeciągnąć "Blachę" na stronę prawa. Gangster oczywiście tego nie chce i planuje skorumpować policjanta. Wiele ich dzieli, ale jeszcze więcej łączy... Ich życie zawodowe niszczy ich rodziny, obaj mają wspaniałe żony i obaj bardzo kochają swoje dzieci. Ich życie dalekie jest jednak od ideału. W pojedynkę muszą zmagać się z niechęcią swoich środowisk i własną słabością. Obaj są rozdarci. Blacha pomiędzy miłością i troską o rodzinę, a lojalnością wobec grupy, z której się wywodzi. Sikora - między pracą a domem, dla którego ma zawsze za mało czasu.

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości