Dyrektor artystyczna Mastercard OFF Camera o festiwalu: "Mamy przyjemność oglądać reżyserów z całego świata"

Aktualizacja:

Festiwal Mastercard OFF CAMERA w Krakowie i na player.pl trwa do 25 września. W tym roku odbywa się on w nieco innej, internetowej formie. To, co jest jednak niezmienne to najlepsze filmy z całego świata, o których dyrektor artystyczna Anna Trzebiatowska opowiedziała naszemu reporterowi, Marcinowi Sawickiemu.

Festiwal Mastercard OFF Camera

Anna Trzebiatowska przebywa w chwili obecnej w Los Angeles, gdzie mieszka na co dzień. Niestety, utknęła tam z powodu panującej pandemii. Zorganizowanie tegorocznego festiwalu wiązało się więc z wieloma utrudnieniami i przygodami, jednak mimo wszystko - udało się.
Wybierane przez zarząd festiwalu Mastercard OFF Camera filmy pokazują zazwyczaj bardzo ciekawy kawałek świata. Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał dyrektor artystyczną, jakie produkcje zdobyły jej serce w tym roku.

Zależy nam, aby pokazywać fragmenty świata, którego być może nie bylibyśmy w stanie doświadczyć. Mamy przyjemność oglądać reżyserów z całego świata nie tylko w naszych konkursach, ale także w sekcjach tematycznych, które też dobieramy pod tym kontem, co się na świecie dzieje

- powiedziała Anna Trzebiatowska.

Jeden z filmów, który bardzo lubię, to jest film gruziński 'A potem tańczyliśmy' (…) Jest też animacja 'Jaskółki z Kabulu', która też jest bardzo, bardzo ciekawa. Mamy również debiut reżyserski aktorki Billie Piper – w tym filmie jest nie tylko reżyserką, ale napisała też scenariusz i w nim gra

- dodała dyrektor artystyczna festiwalu.

Utrudnienia związane z pandemią

Konkurs filmów zagranicznych oraz polskich wciąż trwa. Jak przyznała Anna Trzebiatowska - "nie widzi opcji, aby zwycięzcy mogli przyjechać do Krakowa".

Plany były bardzo ambitne. Zaproszonych gości było też całkiem sporo, jako że pandemia nam pokrzyżowała plany bardzo późno. To miała być taka nasza odpowiedź na przesądną, pechową trzynastkę. To byłby zupełnie inny festiwal niż ten, który nam się udało w tym roku zorganizować

- wyznała.
Kraków pełen filmowych gwiazd. Vanessa Aleksander i Maciej Musiałowski o filmie "Sala samobójców. Hejter". Zobacz rozmowę Marcina Sawickiego:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz także:
Autor: Aleksandra Lewandowska
Reporter: Joanna Radziszewska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości