Córka Ewy Błaszczyk o pracach nad kliniką Budzik dla dorosłych. "Wszystko podrożało przez pandemię i to będzie dla nas problem za chwilę"

Mimo że cały medyczny świat skupia się na walce z pandemią, to inne choroby i problemy zdrowotne nie zniknęły. Klinika Budzik - choć z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - działa bez zmian i dalej pomaga dzieciom wrócić do zdrowia. Wkrótce otworzy się także placówka dla dorosłych. Na jakim etapie jest jej budowa? O tym opowiedziała nam wiceprezeska fundacji, Marianna Janczarska.

Klinika Budzik dla dorosłych

Pandemia mocno pokrzyżowała plany Ewy Błaszczyk, która wraz z córką Marianną Janczarską w 2022 roku miały otworzyć klinikę "Budzik 2" przeznaczoną dla dorosłych pacjentów. Mimo utrudnień, praca wciąż trwa.
- Mamy nadzieję, że w 2022 roku będzie można przyjmować pacjentów. Bryła już stoi. Było wmurowanie kamienia węgielnego. Dla mnie robi to wrażenie. Natomiast jest jeszcze kupa roboty do zrobienia. Wszystko podrożało przez pandemię i to będzie dla nas problem za chwilę. Ale nie takie rzeczy przechodziliśmy - powiedziała Marianna Janczarska, wiceprezeska fundacji Akogo? w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.
- Moja mama jest upartą osobą. Jak coś sobie założy, to nie ma zmiłuj - dodała.

Klinika Budzik dla dorosłych - wyposażenie

Klinika Budzik dla dorosłych w Warszawie powstanie przy Szpitalu Bródnowskim. Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, podpisał już stosowną umowę z fundacją „Akogo?”, na podstawie której użyczona została działka przy ul. Kondratowicza 8.
Klinika będzie wyposażona w 18 łóżek oraz w specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Zostanie zbudowana na wzór dziecięcego „Budzika”, działającego przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 2013 roku. W tym czasie wybudziło się 58 osób. W Olsztynie w „Budziku” dla dorosłych wybudziło się 15 osób.
Zobacz też:
Reporter: Oskar Netkowski

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości