Ewa Blaszczyk

  Ewa Blaszczyk

  Mimo że cały medyczny świat skupia się na walce z pandemią, to inne choroby i problemy zdrowotne nie zniknęły. Klinika Budzik - choć z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - działa bez zmian i dalej pomaga dzieciom wrócić do zdrowia. Wkrótce otworzy się także placówka dla dorosłych. Na jakim etapie jest jej budowa? O tym opowiedziała nam wiceprezeska fundacji, Marianna Janczarska.

  Na kanapach Dzień Dobry TVN - Ewa Błaszczyk z córką Marianną Janczarską, która pod koniec maja obroniła pracę dyplomową na wydziale aktorstwa. Czy mama zachęcała ją do wybrania tej drogi, a może wręcz przeciwnie, zniechęcała do kariery scenicznej? Czy wystąpią we wspólnym projekcie?

  Przy rozliczaniu PIT warto pamiętać o tym, że 1 proc. podatku możemy przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: prezes Fundacji TVN "Nie Jesteś Sam" Katarzynę Kolendę-Zaleską, prezes Fundacji "AKOGO?" Ewę Błaszczyk i członka zarządu Fundacji "WOŚP" Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, aby zapytać, na co ich organizacje przeznaczyły w zeszłym roku pieniądze z 1 proc.

  Córka Bodo Hoenena na skutek bardzo rzadkiej choroby została sparaliżowana. W powrocie do sprawności mógł jej pomóc egzoszkielet. Niestety urządzenia te okazały się bardzo drogie. Kosztowały od 50 tys. do 100 tys. dolarów. Mężczyzna nie był w stanie wyłożyć takiej kwoty, postanowił więc skrzyknąć specjalistów z całego świata i razem zaprojektowali podobne urządzenie, ale dużo tańsze. Jak udało mu się dotrzeć do specjalistów? Czy robo-ręka pomogła dziewczynce odzyskać sprawność? Czy z jego urządzenia mogą korzystać inni chorzy? Z Bodo Hoenenem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Przemysław Gintrowski - bard Solidarności, który śpiewał "Mury", odszedł 5 lat temu. Nie został jednak zapomniany. "Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie" to koncert ku pamięci artysty, który odbył się już drugi raz. Kto stanął na scenie, aby odświeżyć jego piosenki? O niezwykłym wydarzeniu w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Aleksandrą Gintrowską i Ewą Błaszczyk.

  W PRL prężnie rozwijało się polskie kino. Do kultowych filmów i seriali nakręconych w tamtym czasie należą m.in.: "Och Karol", "Dom" i "Zmiennicy". Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorów grających w wymienionych produkcjach: Jana Piechocińskiego i Ewę Błaszczyk, aby powiedzieli, jak pracowało się w czasach PRL-u.

  Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” bierze udział w programie „Z miłości do radości” organizowanym przez firmę Wawel. W Dzień Dobry TVN aktorka powiedziała swoich doświadczeniach z pomaganiem innym. Jak udało jej się podnieść po prywatnych tragediach? Jak zachowują się ludzie będący w śpiączce?

  Wczoraj rozpoczął się 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Jakie filmy chcieliby obejrzeć obecni na festiwalu polscy aktorzy? Na co zwracają największą uwagę? W festiwalowym konkursie startuje między innymi komedia romantyczna "Planeta Singli". W filmie jedną z głównych ról zagrała Ewa Błaszczyk. Co przekonało aktorkę do zagrania w tej produkcji? Czy film ma szansę na zwycięstwo? Z Ewą Błaszczyk rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  16 lat temu, córka Ewy Błaszczyk, zakrztusiła się popijając tabletkę. Zapadła w śpiączkę. Dziś ma 22 lata i cały czas czeka na wybudzenie... Niedawno przeszła nowatorską operację, przeprowadzoną przez specjalistów z Japonii. Czy dzięki niej uda się jej odzyskać kontakt ze światem zewnętrznym? O operacji rozmawialiśmy z Ewą Błaszczyk i prof. Wojciechem Maksymowiczem.

  W niedzielę w Dzień dobry TVN niezwykłe kobiety: niezapomniana z Thelmy i Louise Susan Sarandon, prosto z Cannes - Grażyna Torbicka, a także Ewa Błaszczyk o operacji córki - czy pojawiła się nadzieja dla Oli będącej od 16 lat w śpiączce? A na koniec czat z Michałem Szpakiem i Eurowizja od kulis - tylko u nas prywatne nagrania wokalisty. Zaczynamy o 8.30.

  Jedna z córek Ewy Błaszczyk - Ola Janczarska - kilanaście lat temu zapadła w śpiączkę. Jest jednak nadzieja, że dziewczyna wybudzi się z niej dzięki - przeprowadzonej w szpitalu klinicznym w Olsztynie - operacji wszczepienia stymulatora. Drugą osoba, która tego samego dnia przeszła ten zabieg była 24-letnia Agnieszka z Warszawy, która zapadła w śpiączkę po wypadku komunikacyjnym. Na Warmię wysłaliśmy dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego, by spotkał się z Ewą Błaszczyk i zapytał o szczegóły operacji oraz nadzieje z nią związane. Podczas rozmowy mogliśmy się przekonać, jak dobre uczynki przyciągają inne dobre uczynki. Trzymamy kciuki za powodzenie wszystkich zabiegów!

  „Planeta Singli” to komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie, pełna błyskotliwego humoru i wzruszeń. Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Błaszczyk, która w filmie wcieliła się w postać bezwzględnej szefowej stacji telewizyjnej oraz reżysera Mitję Okorna. Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy, gdzie szukali inspiracji do pracy nad postaciami oraz jak w polskich realiach zrobić naprawdę dobry film.

  Agnieszka Jastrzębska przy okazji premiery filmu "Sąsiady" zapytała gwiazdy o ich prywatne relacje z sąsiadami. Jakich spotykali na swojej drodze? Jak ich stosunki z sąsiadami zmieniały się na przestrzeni lat? Czy były to relacje poprawne, oschłe, a może udało im się nawiązywać prawdziwe przyjaźnie? Czy zawsze mogli liczyć na ich pomoc? Na pytania dziennikarki Dzień Dobry TVN odpowiedziały polskie gwiazdy kina i estrady, między innymi, Katarzyna Herman, Ewa Błaszczyk i Marek Dyjak.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN odwiedziła Ewę Błaszczyk i Mariannę Janczarską w ich domu. Pretekstem do tego spotkania była książka Ewy Błaszczyk "Lubię żyć". Co lubią wspólnie robić? Czy Ewa Błaszyk daje rady swojej córce - przyszłej aktorce? Co po Ewie Błaszczyk odziedziczyła jej córka Marianna?

  Po wypadku Dawid zapadł w śpiączkę, z której wybudził się słuchając transmisji z meczów Realu Madryt! Niedawno, spełniło się największe marzenie Dawida Pawlaczyka, spotkał się ze swoim idolem Cristiano Ronaldo!

  Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska postanowiła zapytać polskie gwiazdy, jakie cechy osobowości podziwiają najbardziej. Odpowiedzieli jej: aktorka Ewa Błaszczyk, aktor Janusz Gajos, aktor Antoni Pawlicki i wokalistka Kayah.

  Amanda to „szczęśliwa siódemka”. Została wybudzona ze śpiączki po 7 miesiącach jako 7 dziecko w klinice „Budzik”. W Kinice "Budzik" wciąż są wybudzane dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: rodzice Amandy - Regina i Mariusz Suszczykowie oraz Monika Kuszyńska. Jakie są prognozy dla Amandy?

  Obecni na naszych kanapach: Ewelina Lisowska, Ewa Błaszczyk, Agnieszka Szulim oraz Ewa i Kamil Boguszewscy z pewnością mogą zaliczyć miniony rok do udanych. Czy mają już plany na nadchodzący rok, czy będzie dla nich równie przebojowy?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na uroczystości wręczenia Róż Gali. Tam spotkała Agnieszkę Cegielską, Ewę Błaszczyk, Kubę Wesołowskiego, Beatę Pawlikowską, Margaret. Jak podobała im się uroczystość? Kim są nagrodzeni?

  W Klinice Budzik wybudziło się ze śpiączki czwarte dziecko -13-letni Dawid. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy założycielkę kliniki Budzik Ewę Błaszyk, tatę Dawida - Dariusza Pawlaczyka oraz dr. Andrzeja Lacha. Jaki jest kontakt z Dawidem? Jakie dzieci mogą trafić do klinki Budzik? Jakimi metodami specjaliści wybudzają dzieci?

  Podczas XV Charytatywnego Balu Dziennikarzy odbyła się aukcja, z której dochód zostanie przekazany, między innymi, na rzecz Fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk. O tym, na co zostaną przeznaczone pieniądze z Balu Dziennikarzy, jakiego wsparcia potrzebuje Fundacja oraz ile dzieci jest obecnie tam leczonych spytaliśmy jej założycielkę Ewę Błaszczyk.