Gwiazdy

Kasia Smutniak wyróżniona prestiżową nagrodą dla największych gwiazd kina. "Jej talent jest oczywisty dla wszystkich"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Katarzyna Smutniak
Bartosz Krupa/East News

Kasia Smutniak jest jedną z nielicznych polskich aktorek, które z powodzeniem robią karierę za granicą. Artystka jest doceniana za kreacje dramatyczne, jak i komediowe, a bywa nawet nazywana "młodszą siostrą Moniki Bellucci". Teraz zostanie wyróżniona prestiżową statuetką.

Katarzyna Smutniak nagrodzoną prestiżową statuetką

Choć Kasia Smutniak pochodzi z Piły, największą popularność zdobyła we Włoszech, gdzie pracuje i mieszka od wielu lat. Włosi są pod wrażeniem jej urody, a także talentu. Wielokrotnie była nominowana do ważnych statuetek, a wiele z nich udało jej się zdobyć. Teraz artystka zostanie wyróżniona kolejną, bowiem na rozpoczynającym się 4 sierpnia festiwalu w Locarno odbierze nagrodę dla największych osobowości współczesnego kina.

- Jej talent jest oczywisty dla wszystkich - takimi słowami uzasadnił specjalną nagrodę dla Kasi Smutniak Klub Lamparta. To właśnie on przyznaje statuetki w czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno w Szwajcarii, czyli jednej z najstarszych i najważniejszych imprez filmowych w Europie.

Przed Kasią Smutniak Leopard Club Award zdobyli już m.in. Faye Dunaway, Mia Farrow, Meg Ryan, Adrien Brody i Hillary Swank. Nagroda jest przyznawana od 2013 roku.

Filmy z Kasią Smutniak

Kasia Smutniak jako aktorka zadebiutowała w 2000 roku w roli Sereny w komedii "Al momento giusto". W Polsce z kolei 2 lata później za namową Bogusława Lindy, Janusz Zaorski obsadził ją w komedii sensacyjnej "Haker". Następnie pojawiła się w takich filmach, jak m.in. "Ultimo, czyli Ostatni 3", "Pozdrowienia z Paryża", "Benvenuto Presidente!", "Zapnijcie pasy", "Rai 1", "Oni" czy "(Nie)znajomi". W 2020 roku z kolei wystąpiła w hollywoodzkiej wersji przygód Doktora Dolittle, gdzie obok Roberta Downeya Jr. w roli tytułowej, w gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się Antonio Banderas, Selena Gomez, Emma Thompson i Ralph Fiennes.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Międzynarodowa kariera Kasi Smutniak

Autor: Sabina Zięba

Źródło: wyborcza.pl

Pozostałe wiadomości