Brytyjskie tabloidy bezlitosne dla Meghan i Harry'ego. "Są po prostu złośliwi"

Dzień Dobry TVN
Przyjście na świat jedenastej prawnuczki królowej Elżbiety II zelektryzowało media na całym świecie. Brytyjskie tabloidy analizują każdy szczegół narodzin dziewczynki, zachwycając się jej imieniem i wyliczając miejsce w kolejce do tronu. Specjalny przegląd prasy przygotowała Anna Senkara.

Córka Meghan i Harry'ego przyszła na świat

Romans brytyjskiego dworu z tabloidami sięga czasów króla Edwarda VIII, którego skandalizujący związek z amerykańska aktorką Wallis Simpson elektryzował prasę. Dziennikarzy na dobre do pałacu zaprosiła księżna Diana, wikłając się w skomplikowaną relację z mediami. Dziś pod ostrzałem opinii publicznej jest książę Harry, który, podobnie jak jego wuj, poślubił pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych rozwódkę.

Syn księcia Karola, choć zrezygnował z pełnienia oficjalnych obowiązków oraz odciął się od rodziny królewskiej, wciąż pozostaje nierozerwalnie związany z brytyjskim dworem, a każde wydarzenie w jego życiu jest szeroko komentowane. Oczywistym było więc, że narodziny dziecka Harry'ego i Meghan zapełnią pierwsze strony gazet.

Brytyjscy dziennikarze zachwycają się imionami, które rodzice wybrali dla córeczki. Lilibet - tak brytyjską królową nazywano w dzieciństwie i Diana na cześć tragicznie zmarłej matki księcia. Wśród zachwytów nad hołdem dla monarchii, komentatorom zdaje się umykać fakt, że zestawiono imiona kobiet, które za sobą - delikatnie mówiąc - nie przepadały.

Przegląd brytyjskiej prasy

Pośród tytułów tabloidów przeważają gratulacje i radość z okazji narodzin kolejnego "royal baby". Nie zabrakło jednak złośliwości skierowanych w stronę arystokratów, którzy z monarchią nie chcą mieć już nic wspólnego.

- Gazeta "Daily Star" zachowawcza nie jest, oni są po prostu złośliwi w stosunku do Meghan - relacjonuje Anna Senkara wprost spod pałacu Buckingham. - Oni piszą tak: "Kobieta ma małe dziecko". Kobieta, czyli chodzi oczywiście o Meghan, która chciała prywatności, więc konsekwentnie zasłaniają oczy tej parze - dodaje.

"The Sun" postanowiło podjąć temat miejsca w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa. Mała Lilibet wyprzedziła uwikłanego w skandale księcia Andrzeja. To pierwszy przypadek, w którym prawnuk bądź prawnuczka królowej przyszła na świat poza granicami kraju, dlatego też media zastanawiają się, czy dziewczynka otrzyma brytyjskie obywatelstwo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

COVID-19 zniszczył płuca kobiecie w ciąży. Przeszła cesarskie cięcie i przeszczep. "Zadzwoniłam do domu się pożegnać"

Ewa Chodakowska rozpoczyna treningi dla dzieci. "Żeby było jasne, nie chodzi o odchudzanie"

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz