Fryderyki 2021. Majka Jeżowska nominowana. "Jak wygram zrobię sobie tatuaż"

Majka Jeżowska została nominowana w kategorii Album roku rock za nagranie koncertu w trakcie festiwalu Pol'and'rock 2019. Artystka nie kryje zaskoczenia, a w rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała o emocjach na kilkadziesiąt minut przed galą wręczenia Fryderyków.

Majka Jeżowska nominowana przez Akademię Fonograficzną

Majka Jeżowska pisze muzykę od 40 lat. To, co tworzy trudno zaklasyfikować jako rock, dlatego zaskoczeniem była nominacja właśnie w kategorii album rockowy. To pierwsza taka produkcja artystki, kręcona na żywo i wydana jako DVD i CD. Tuż przed galą wręczenia nagród, Jeżowska opowiedziała o emocjach jakie jej towarzyszą.
- Trochę jadę, jak na czyjś koncert, na event, na galę rozdania, na której bywałam już, ale jako obserwator. Po raz pierwszy w tym roku, ale i w całym moim życiu jestem nominowana do jakiejś nagrody muzycznej, czyli marzenia się spełniają i lepiej późno niż wcale - podkreśliła artystka.
Majka Jeżowska bardzo ciepło wspomina występ na Pol'and'rock 2019.
- To album z niezwykłego wydarzenia, z największego mojego koncertu i chyba sukcesu życiowego, bo dla mnie sukcesem jest widzieć 100 tysięcy ludzi śpiewających moje piosenki. Dorosłych ludzi, wzruszonych, śpiewających, wystrzelonych w kosmos, bo nikt się tego nie spodziewał - wyznała.

Majka Jeżowska - fani

Po występie w trakcie Pol'and'rock, Majka Jeżowska zauważyła wielu nowych fanów wśród swoich obserwatorów. W większości byli to młodzi ludzie.
- To mnie bardzo cieszy, bo ja zawsze uważałam, że moje piosenki nie są dla dzieci tylko dla ludzi, dla wielopokoleniowej publiczności. Dlatego pozwoliłam sobie nazywać moją muzykę familijną, bo nigdy nie było tak, że były same dzieci - podkreśla Jeżowska.
Artystka cieszy się, bo teraz jej muzyki słuchają bardzo młode osoby. Poznają ją na ulicy i proszą o zdjęcie. Ostatnio nawet kilku nastolatków powiedziało, że trzyma za nią kciuki.
- Mogę wam złożyć obietnicę, że jeśli dostanę Fryderyka, to zrobię sobie tatuaż - wyznała gwiazda.
Zobacz także:
Autor: Daria Pacańska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości