Gwiazdy

Filip Chajzer kolejny raz zawalczy o milion - wszystko w szczytnym celu

Gwiazdy

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Filip Chajzer w odcinku specjalnym "Milionerów"

Filip Chajzer kolejny raz zagra o milion. Tym razem u jego boku zobaczymy Gosię Ohme, z którą tworzy zgrany duet w Dzień Dobry TVN. Zmierzą się z trudnymi pytaniami, a to wszystko, by zebrać jak największa kwotę na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. 

Prowadzący Dzień Dobry TVN miał już okazję wykazać się w "Milionerach". Razem ze swoim tatą, Zygmuntem Chajzerem byli uczestnikami świątecznego odcinka. Panowie radzili sobie bardzo dobrze, odpowiadając na pytania zadawane przez Huberta Urbańskiego. Po drodze do miliona wykorzystali trzy koła ratunkowe. Przy pytaniu za 75 tysięcy mieli poważne wątpliwości - zagadnienie związane z modą sprawiło panom duży kłopot, wybrali niepoprawną odpowiedź. Filip Chajzer i Zygmunt Chajzer wygrali 40 tysięcy złotych, pieniądze zostały przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji TVN.

Specjalny, walentynkowy odcinek Milionerów

Z okazji walentynek stacja TVN postanowiła kolejny raz dać szansę ulubieńcom widzów. Filip Chajzer wraz z Gosią Ohme zasiądą na fotelach i zmierzą się z pytaniem Huberta Urbańskiego "czy to ostateczna odpowiedź". Tym razem cel jest szczególnie ważny, bo gramy dla Fundacji TVN i wspracie psychiatrii dziecięcej.

"W każdym projekcie, który potrafi zmieniać świat (...) trzeba się angażować. Sukcesem, który mamy - obojętnie czy jest większy czy mniejszy - trzeba się dzielić i wykorzystywać każdą możliwość, każdy przypadek do tego, żeby można było pomóc. To jest właśnie to, co my możemy zrobić - przyjść, zagrać i zebrać jak najwięcej kasy".

Filip nie ukrywa, że sam w dorosłym życiu zmierzył się z depresją, zdaje sobie też sprawę, jak wielu z nas ten problem dotyczy, dlatego tym bardziej uważa, że każda złotówka dołożona do budowy Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży jest ważna.

"Trzeba walczyć, tak jak możemy"

Pierwsze w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

20 lat ciężkiej pracy i imponująca kwota 250 milionów złotych pozyskanych na działalność charytatywną przez Fundację TVN pomogły rozpocząć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nie udałoby się to bez wsparcia i zaufania Polaków.

W Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży, a blisko 9 proc. z nich wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. Jednocześnie, zdaniem ekspertów, psychiatria dziecięca w Polsce jest w zapaści. Oddziały psychiatryczne dla najmłodszych są zamykane, szpitale przepełnione, a leczenie znacznie utrudnione z uwagi na brak wykwalifikowanej kadry. W związku z pandemią, przedłużającym się poczuciem niepewności i zagrożenia oraz izolacją społeczną, przewiduje się pogłębienie trwającego od lat kryzysu.

W odpowiedzi na ten problem Fundacja TVN, która od 20 lat zajmuje się wsparciem i leczeniem chorych dzieci, w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. List intencyjny w sprawie wspólnego projektu podpisano 27 listopada 2020 r. Fundacja TVN przeznaczy na ten cel 26 milionów złotych.

Jak można wspomóc Fundację TVN?

  • wysłać SMS o treści "POMAGAM" pod numer 7126
  • wysyłać przelew na telefon BLIK na numer 509 559 966
  • dokonać wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank)
  • ustawić zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001.
  • Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny - kontakt: fundacja@tvn.pl.

Zobacz także:

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Pozostałe wiadomości