Gwiazdy

Gwiazda popularnego serialu oskarżona o trzy gwałty. Aktorowi grozi 45 lat więzienia

Gwiazdy

Aktualizacja:

Danny Masterson, znany z seriali komediowych "Różowe lata 70." i "The Ranch", został oskarżony o zgwałcenie trzech kobiet. Miało do tego dojść na początku 2000 roku. Aktor nie przyznaje się do winy. Może trafić za kratki na 45 lat.

Danny Masterson oskarżony o gwałt

Jak podał w komunikacie prokurator okręgowy Los Angeles, Masterson jest oskarżony o dopuszczenie się gwałtów w latach 2001-2003. Jego ofiarami miały być dwie 23-latki i kobieta w wieku 28 lat, a do napaści doszło w rezydencji gwiazdy w Los Angeles.

Aktora aresztowano w środę rano (17 czerwca 2020 r.), ale po wpłaceniu kaucji ustalonej na 3,3 mln dolarów został zwolniony. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara 45 lat więzienia.

Jego prawnik, Tom Mesereau, powiedział, że aktor jest niewinny. Masterson i jego żona są w "całkowitym szoku", że "niemal 20-letnie zarzuty" doprowadziły do ​​postawienia zarzutów.

Ludzie, którzy znają pana Mastersona, znają jego charakter i wiedzą, że zarzuty są fałszywe

- dodał adwokat.

Danny Masterson i scjentolodzy naciskali na powódki?

W 2017 roku Tony Ortega, były redaktor "The Village Voice", sygnalizował, że co najmniej trzy kobiety twierdziły, iż były zmuszane do milczenia. Były naciskane przez Kościół Scjentologiczny, do którego należały one i Masterson. Tak twierdzi "The New York Times". Scjentolodzy wówczas zaprzeczyli, by wywierali naciski na ofiary.

Zarzuty nacisku ze strony kościoła zostały powtórzone w pozwie wniesionym w 2019 roku przez cztery kobiety, które oskarżyły aktora o gwałt. Powódki opisywały, jak scjentolodzy mieli je zastraszać, śledzić i filmować, a także stać pod ich domami.

W odpowiedzi na zarzuty aktor oskarżył kobiety o chęć wzbogacenia się.

Danny Masterson jest znany głównie z amerykańskich seriali komediowych "Różowe lata 70." i "The Ranch"

>>> Zobacz także:

"Dziś wiem, że ochroniłem swoje siostry". Tylko u nas pierwszy wywiad z Qczajem o molestowaniu

"Zbrodnia i seks" - przestępstwa na tle seksualnym

Scjentologia. Religia do zarabiania pieniędzy?

Autor: Iza Dorf

Źródło: The New York Times/gazeta.pl

Pozostałe wiadomości