Gwiazdy

Bartek Deryło zaprezentował widzom utwór z debiutanckiej płyty. Posłuchajcie "Burzy"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Bartek Deryło w piosence „Burza”

Bartek Deryło jest doceniany nie tylko przez słuchaczy, ale także wielu polskich artystów. Na scenie Dzień Dobry TVN wokalista zaśpiewał na żywo utwór "Burza". Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu artysty "Latawce".

Kim jest Bartek Deryło?

Bartek Deryło ukończył Szkołę Muzyczną im. J. Szajny-Lewandowskiej w klasie skrzypiec, a także studia I stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. W 2019 roku wziął udział w jednym z talent-show, gdzie dotarł aż do półfinału. Niedługo później Tomson i Baron zaprosili go do udziału w koncercie promującym płytę zespołu Afromental. Następnie Bartkowi udało się nagrać singiel pt. "Kompas" z gościnnym udziałem Kamila Bednarka, a także duet z Margaret w piosence "Zima". Oba utwory znalazły się na debiutanckim albumie młodego wokalisty.

Debiutancki album Bartka Deryło

Debiutancka płyta 23-latka ujrzała światło dzienne 19 listopada tego roku. Album "Latawce" zawiera 11 utworów, których myślą przewodnią jest dotarcie do beztroskich, dziecięcych emocji oraz przeżywanych po raz pierwszy zauroczeń i zawodów miłosnych artysty. Zarówno warstwa tekstowa, jak i muzyczna jest próbą ocalenia wspomnień.

- Zależało mi na tym, żeby pokazać taką beztroskę, żeby móc za parę lat wrócić do tej pyty i powiedzieć: "okej, wtedy czułem, że bardzo chciałbym czasem wrócić do tych moich emocji, kiedy byłem dzieckiem". I za parę lat chciałbym stwierdzić, czy idę w dobrym kierunku, czy nie. W każdej piosence starałem się zawrzeć jakieś zdarzenie, które wywarło na mnie jakiś bardzo emocjonalny znak, jakieś znamię - mówił Bartek Deryło w rozmowie z portalem WLKM.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości