Polskie gwiazdy nagrały protest song "Moje ciało, mój wybór". Utwór inspirowany jest "Dziadami"

Aktualizacja:

Baasch, Ralph Kamiński, Michał Szpak i Maria Sadowska stworzyli utwór "Moje ciało, mój wybór" nawiązujący do wyroku Trybunały Konstytucyjnego uznającego, że aborcja przeprowadzana ze względu na nieodwracalne wady lub ciężką chorobę płodu, jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Piosenka jest wyrazem hołdu dla kobiet walczących o swoje prawa.

"Dziady na Mickiewicza"

31 października przed blokiem przy ul. Mickiewicza w Warszawie, w pobliżu willi Jarosława Kaczyńskiego odbył się niezwykły performance. Grupa artystów wystawiła "Dziady" Adama Mickiewicza w reżyserii Oskara Sadowskiego. W oknach budynku pojawiły się plakaty z hasłami i symbolami Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
W manifest zaangażowało się wiele osób ze świata kultury. Muzykę do spektaklu skomponował Baasch, który do współpracy zaprosił Ralpha Kamińskiego, Michała Szpaka i Marię Sadowską . I tak powstał utwór "Moje ciało, mój wybór" , który 11 listopada ukazał się na platformie YouTube .

Utwór "Moje ciało, mój wybór"

Na kanale "baaschmusic" przeczytamy, że utwór "Moje ciało, mój wybór" to hołd dla kobiet walczących o swoje prawa.

Sampel 'Moje ciało, mój wybór', wpleciony w oryginalny tekst wieszcza z II części 'Dziadów', pochodzi z wrocławskich Czarnych Protestów z 2017 roku

Dodatkowo dowiadujemy się, że wpływy z YouTube’a zostaną przekazane Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Utwór "Moje ciało, mój wybór" - teledysk

Do teledysku utworu zostało wykorzystane zdjęcie Dawida Żuchowicza dokumentujące wydarzenie "Dziady na Mickiewicza", a za wideo odpowiada Piloci Studio.
Zobacz też:
Zobacz wideo: Nie ustają protesty po decyzji TK ws. aborcji. Performance aktorek przed Pałacem Kultury w Warszawie
Autor: Dominika Czerniszewska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości