Maria Sadowska

  Maria Sadowska odwiedziła studio Dzień Dobry TVN. Aktorka nie tylko zaśpiewała swój ostatni singiel "Kocham Cię" ale również opowiedziała o wyjątkowej akcji, której jest ambasadorką. Pomoże jej 9-letnia córka.

  Kayah oraz Maria Sadowska stworzyły duet, który wzrusza do łez wykonaniem utworu "Kocham Cię". Teraz wokalistki postanowiły pójść o krok dalej i zaproponowały fanom wyjątkową akcję #ObiecujęCięKochaćBo, która ma otworzyć ich na zwierzenia. Te być może staną się motywem kolejnej piosenki.

  Baasch, Ralph Kamiński, Michał Szpak i Maria Sadowska stworzyli utwór "Moje ciało, mój wybór" nawiązujący do wyroku Trybunały Konstytucyjnego uznającego, że aborcja przeprowadzana ze względu na nieodwracalne wady lub ciężką chorobę płodu, jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Piosenka jest wyrazem hołdu dla kobiet walczących o swoje prawa.

  Marysia właśnie wydała nową płytę, pt. "Początek nocy". Fani czekali na nią sześć lat. Było warto. Już sam singiel "Kocham cię", który Sadowska nagrała wspólnie z Kayah, urzeknie wszystkie romantyczne dusze. Piosenkę Maria skomponowała dla swojego męża, z którym jest od 10 lat.

  Ania Lewandowska, Maria Sadowska i Małgorzata Kożuchowska opowiedziały o tym jak ich zdaniem wygląda kobiecy sukces. Jak wiele kobieta musi poświęcić, by osiągnąć zamierzony cel?

  Jedną z produkcji, które zostały pokazane podczas 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni był film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". O jego powstawaniu, z reżyserką Marią Sadowską i aktorką Magdaleną Boczarską, rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jak udało się ekipie tak wiernie skopiować czasy PRL-u? Czy to było duże wyzwanie?

  Maria Sadowska śpiewa, komponuje i reżyseruje filmy. Ostatni z nich, "Sztukę kochania", zobaczyło ponad 1,5 miliona widzów. Dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Marcin Sawicki spotkał się z nią na przejażdżkę. Marysia zaprosiła go również na próbę swojego zespołu. Zobaczcie kobietę, która "Nawet kiedy stoi bez ruchu, to w myślach gdzieś biegnie".

  Dylan.pl to projekt Filipa Łobodzińskiego, do którego zaangażował takich wokalistów jak: Pablopavo, Maria Sadowska, Tadeusz Woźniak czy Muniek Staszczyk. Artyści chcą pokazać polskim słuchaczom głębię tekstów Boba Dylana, więc postanowili zaśpiewać jego piosenki w polskim tłumaczeniu. Postała również książka zawierająca 130 transkrypcji jego tekstów. Czego jeszcze nie wiemy o Dylanie?

  Niemal 800 tys. osób w ciągu 10 dni zobaczyło film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". O tym, dlaczego trzeba ten film zobaczyć rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z reżyserką Marią Sadowską oraz ze scenarzystą Krzysztofem Rakiem. Czy to prawda, że biografie rządzą polskim kinem? Jaki film i o kim chcieliby teraz zrobić?

  Na ekrany kin wszedł film, opowiadający historię kobiety, która dokonała niemożliwego - zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju za pomocą jednej książki! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Boczarską, która wcieliła się w rolę Michaliny Wisłockiej i Marię Sadowską, która wyreżyserowała "Sztukę Kochania". Jak wyglądała praca nad tym obrazem i co było w niej najtrudniejsze?

  W końcu odbyła się długo oczekiwana premiera filmu "Sztuka kochania". Film pojawi się na ekranach polskich kin 27 stycznia. Kiedy gwiazdy, które w nim zagrały po raz pierwszy, zetknęły się z książką Michaliny Wisłockiej? Co dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej obiecał na premierze Piotr Adamczyk? Jak do roli przygotowywała się Magdalena Boczarska? I jakie reakcje widowni wywołał film?

  27 stycznia na ekranach kin pojawi się wyczekiwany przez wszystkich film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na przedpremierowym pokazie i rozmawiała z członkami obsady: Marią Sadowską, Borysem Szycem, Piotrem Woźniakiem-Starakiem, Piotrem Adamczykiem, Katarzyną Kwiatkowską i Magdaleną Boczarską. Gdzie odbył się casting do filmu? Kto wybierał partnerów Magdaleny Boczarskiej? Czy w scenach łóżkowych pojawiają się dublerzy?

  Marcin Sawicki spotkał się z Małgorzatą Szumowską, Katarzyną Adamik i Marią Sadowską. Czy zdradziły mu, o czym opowiadają reżyserowane przez nie filmy i kiedy będzie można je zobaczyć w kinach?

  O czym, na swoim wspólnym blogu, piszą Maria Sadowska i Liliana Urbańska? Czy wspólna praca matki i córki to dla nich łatwe, czy trudne, wyzwanie i czy zawsze się ze sobą zgadzają?

  W sobotę z Dzień Dobry TVN: duży Żyła ocenia, jak skacze mała Żyłka. Oprócz tego, filmowa żona o tej prawdziwej żonie genialnego Stephena Hawkinga. W programie także miłość, muzyka i wspólna pasja - Maria Sadowska z mamą, a na koniec sędzia Anna Maria Wesołowska, Tomasz Karolak oraz Rafał Brzozowski o dniu, w którym weszli w dorosłość. Bądźcie z nami o 8.30! Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Czy mąż powinien towarzyszyć żonie podczas porodu? Mężczyzna pomaga, czy przeszkadza podczas porodu? Czy widok rodzącej żony może mieć wpływ na przyszłe życie seksualne partnerów? A może mężczyzna, który boi się rodzić ze swoją żoną jest po prostu tchórzem? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Maria Sadowska i Ewa Gorzelak, które wkrótce będą rodzić, Rafał Rutkowski, który ma dwoje dzieci i seksuolog Katarzyna Wyszyńska.