Miłośnicy kina na festiwalu Dwa Brzegi. Aleksandra Popławska: "Widziałam morze łez"

Festiwal „Dwa Brzegi”
W Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą trwa 15. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W programie imprezy jak zawsze wiele się dzieje. Odnajdziemy nietuzinkowe dokumenty, oscarowe produkcje, panele i spotkania autorskie. Który film poruszył aktorkę Aleksandrę Popławską? Jakie tytuły poleca Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu?

15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpoczął się w sobotę 31 lipca i potrwa do przyszłej niedzieli. W trakcie tych ośmiu dni nad Wisłą widzów czeka moc atrakcji. Bo w programie przygotowanym przez Grażynę Torbicką jak zawsze wiele się dzieje.

Jedną z festiwalowych pozycji jest serial "Szadź", który pokochali użytkownicy Playera. – Udało się skończyć dwie serie z dużym powodzeniem. Serial podoba się widzom. Przystępujemy już do produkcji trzeciego sezonu - zapowiada Aleksandra Popławska, która gra w nim główną rolę.

I dodaje, że już pierwszego dnia festiwalu była pod wrażeniem programu. - Wczoraj o północy Grażyna zaprosiła nas na "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Na festiwalu oglądać taki film, o tej porze, to rzeczywiście niesamowite przeżycie. Byłam tam razem z córką i widziałam morze łez, wstrząsająca historia. Cały czas ten film żyje jeszcze we mnie - zaznacza aktorka w Dzień Dobry Wakacje.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2021 - program

1 sierpnia odbędzie się panel Playera. - To jest istotne wydarzenie, dlatego że dzięki współpracy z TVN-em, co roku organizujemy tutaj taki panel prezentujący najciekawsze produkcje, które teraz na Playerze są sukcesem, a potem są ogólnodostępne na TVN. "Szadź" to tylko jeden z tematów. Na festiwalu naszymi gośćmi będą m.in.: Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Joanna Kulig, a temat panelu, to: "Cudze chwalicie, swoje kochacie", czyli o sile lokalnego kontentu. To może brzmi oficjalnie, ale chodzi po prostu o to, że bardzo lubimy seriale, które dzieją się tu u nas. Są bohaterowie, których rozpoznajemy. Mają takie same problemy, jak my - przekonuje Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Podczas imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Natomiast Grażyna Torbicka w szczególności poleca film Małgorzaty Szumowskiej niegu już nigdy nie będzie" oraz "Silêncio – głosy Lizbony" .

Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Mariusz jest mistrzem świata w kulturystyce na wózku. "Wiele osób mówiło, że takie medale są bezwartościowe"

Agata Kulesza w nowym serialu "Skazana" na Playerze. Sprawdź, kiedy premiera i zobacz pierwszy zwiastun

Premiera nowej książki Katarzyny Bondy. "Dosyć makabryczna i mocna jest ta opowieść"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk

podziel się:

Pozostałe wiadomości