Syn Ani Kalczyńskiej odebrał świadectwo. "Pozdrawiamy wszystkie dzieci - z paskami i bez"

Aktualizacja:
Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska towarzyszyła swojemu synowi podczas zakończenia roku. Dumna mama udostępniła zdjęcie, na którym pozuje z Jankiem, trzymając jego świadectwo z czerwonym paskiem. Dziennikarce daleko jednak do chwalenia się. Kalczyńska szczerze skomentowała system edukacji w Polsce, co zaowocowało rozgorzałą dyskusją w komentarzach.

Ania Kalczyńska o system szkolnictwa w Polsce

System edukacji w Polsce ma swoich zwolenników i przeciwników. Na ten temat postanowiła wypowiedzieć się także Anna Kalczyńska, matka trójki dzieci w wieku szkolnym. Jej syn właśnie odebrał świadectwo z czerwonym paskiem, co niewątpliwie stanowi wyróżnienie. Dziennikarka ma jednak do tego stosunek "ambiwalentny", jak sama przyznała w poście pod zdjęciem, na którym zapozowała z synem. Fotkę zrobiono tuż po zakończeniu roku.

Nikt się nie spodziewał.. i to jest chyba najlepszy dowód, że mamy do „czerwonego paska” stosunek ambiwalentny. Absolutnie nie ciśniemy dzieci, żeby zdobywały szóstki, nie o to chodzi, żeby robiły coś wbrew sobie albo żeby robiły nam przyjemność, ale doceniamy wysiłek włożony w ich zdobycie

- wyjaśniła Ania, która wspiera więc swoje dzieci w ich edukacji, starając się przy tym redukować presję. Jak widać, taka metoda zaprocentowała, bo Janek zdobył wyróżnienie pomimo braku nacisku.
Wielu rodziców jednak podchodzi do szkolnych obowiązków swoich dzieci w zupełnie inny sposób. Zależy im - niekiedy bardziej niż pociechom - na czerwonym pasku przecinającym świadectwo. Co na ten temat myśli Ania? Czy rzeczywiście wysoka średnia to jedyny cel, do którego powinniśmy dążyć w szkole?

Polski system edukacji jest niesamowicie rywalizacyjny. Wolałabym żeby szkoła bardziej skupiała się na myśleniu, dyskutowaniu, otwieraniu głów i serc. Ale świat zmienia się powoli. Wierzę, że ten pasek Jankowi w życiu nie zaszkodzi...

- dodała Kalczyńska.

Internauci komentują zdjęcie Kalczyńskiej z synem

Obserwatorom Ani bardzo spodobała się jej wypowiedź. Gratulowali dziennikarce nie tylko dobrych wyników w nauce syna, ale przede wszystkim jej podejścia do tematu edukacji. Pojawiły się także komentarze na temat tego, czego w polskim system szkolnictwa rzeczywiście brakuje.

Mi brakuje w polskiej edukacji tego logicznego myślenia

- czytamy.

Gratuluję i życzę, żeby syn był po prostu szczęśliwym człowiekiem

- dodał ktoś inny.
Ania życzyła wszystkim udanych wakacji i pozdrowiła uczniów, którzy dziś odebrali świadectwa - zarówno te z czerwonym paskiem, jak i bez.

Bo najważniejsze, że jesteście uczciwi wobec siebie, swoich wyborów, ambicji i filozofii życia. Bądźcie sobą, bądźcie szczęśliwi, wypoczywajcie!

- podsumowała.
Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.
Zobacz także:
Autor: Anna Mierzejewska
Pozostałe wiadomości