Gorące tematy

Niebezpieczna przesyłka do papieża Franciszka – w środku były trzy kule. Kim jest nadawca?

Gorące tematy

RUPTLY/x-news

W nocy, na przedmieściach Mediolanu w centrum sortowania pocztowego przechwycono kopertę, na której widniał napis "Papież, Watykan, plac św. Piotra". W środku znajdowały się trzy kule. Kierownik sortowni o całym zajściu natychmiast powiadomił karabinierów. Sprawę bada policja i prokuratura w Mediolanie. Kim jest nadawca paczki i co prócz nabojów znajdowało się w środku?

Niebezpieczna przesyłka do papieża Franciszka

Wczoraj w nocy w centrum sortowania pocztowego Peschiera Borromeo pod Mediolanem znaleziono niewielką kopertę zaadresowaną do papieża Franciszka. Widniał na niej niezbyt wyraźny napis: "Papież – Watykan, Plac Świętego Piotra w Rzymie". W środku znajdowały się trzy kule typu Flobert, kalibru 9 milimetrów. Prócz nabojów w paczce była również kopia potwierdzenia przelewu bankowego na kwotę 10 euro. Kierownik sortowni o zdarzeniu poinformował karabinierów. Niebezpieczna przesyłka została natychmiast skonfiskowana i poddana badaniom biegłych. Śledztwo w tej sprawie prowadzą karabinierzy wraz z policją i prokuraturą w Mediolanie. Okazuje się, że tego typu przesyłki są we Włoszech często spotykaną formą zastraszania.

Kim jest nadawca?

Od razu po zgłoszeniu całego zajścia, śledczy rozpoczęli poszukiwania nadawcy. Wiadomo było, że koperta została nadana we Francji. Ustalenie tożsamości sprawcy nie trwało długo. Okazuje się, że kopertę nadał człowiek dobrze znany watykańskim służbom. Co więcej, nie był to pierwszy list wysłany do Watykanu, już w przeszłości miały miejsce podobne sytuacje. Według informacji ustalonych przez włoski dziennik "Corriere della Sera", śledczy, którzy prowadzą dochodzenie w tej sprawie, mają wiedzieć, gdzie przebywa nadawca koperty z nabojami.

Zobacz także:

Zobacz wideo:

Autor: Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości