Gorące tematy

Matura 2021: matematyka i WOS na poziomie rozszerzonym. Zobacz arkusze

Gorące tematy

Kohei Hara/Getty Images

Matury 2021 rozpoczęły się we wtorek 4 maja i potrwają do 20 maja. 10 maja o godz. 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym, o 14:00 rozpoczął się egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Zobacz arkusze i tematy maturalnych wypracowań.

Matematyka i WOS na poziomie rozszerzonym to kolejne egzaminy, po języku polskim i angielskim, na wyższym poziomie. Język polski na poziomie rozszerzonym to kolejny egzamin maturalny z puli dodatkowych, o wyższym poziomie trudności. Wszystkie egzaminy odbywają się zgodnie z harmonogramem i obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Tegoroczni maturzyści nie mają obowiązku zaliczenia przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym - obowiązek ten został uchylony przez Ministerstwo Edukacji. W związku z tym, do tych egzaminów podchodzą jedynie ochotnicy.

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym dobiegła końca. Patrząc na wpisy abiturientów egzamin nie był łatwy - niektórzy zakończyli go już po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia.

Na rozwiązanie arkusza zadań z matematyki na poziomie rozszerzonym maturzyści mieli 180 minut. Maksymalnie mogą zdobyć 50 punktów, jednak jej wynik nie będzie miał wpływy na to, czy cały egzamin zostanie zaliczony.

Matura 2021. Matematyka, poziom rozszerzony - arkusz

matematyka-2021-maj-matura-rozszerzona.pdf

Matura z WOS-u na poziomie rozszerzonym

O godz. 14:00 do egzaminu dojrzałości zasiedli abiturienci, którzy wybrali na maturze wiedzę o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym. Jak wynika z danych CKE - jest to ponad 15 800 absolwentów. Do zdobycia jest 60 punktów i podobnie jak w przypadku rozszerzonej matematyki, jej wynik nie ma wpływu na rezultat egzaminu maturalnego.

Wieczorem opublikujemy dla Was arkusze również z tego sprawdzianu.

Wyniki tegorocznych matur ogłoszone zostaną 5 lipca.

Zobacz wideo: Radek Pestka jako 25-latek po raz pierwszy podchodzi do matury. „Miałem trudną sytuację życiową”

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości