Aranżacje wnętrz

Jak odnowić starą kanapę? Sprawdźcie pomysł Krzysztofa Mirucia

Aranżacje wnętrz

Niekiedy, by odmienić wygląd wnętrza, nie trzeba inwestować w remont całego pokoju. Dobrym pomysłem na nadanie nowego charakteru pomieszczeniu jest renowacja mebli. Krzysztof Miruć w programie HGTV pt. "Zgłoś remont" pokazał, jak unowocześnić starą kanapę.

Program "Zgłoś remont"

W programie stacji HGTV "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć projektuje, remontuje i urządza mieszkania chętnych uczestników. Jako architekt podejmuje się każdego wyzwania, a wszystkie jego projekty łączy jedno – są dopięte na ostatni guzik. Wraz ze swoją ekipą budowlaną pokonuje wszystkie architektoniczne problemy i zamienia każde nielubiane pomieszczenie w przestrzeń, którą mieszkańcy pokochają.

- Do Programu "Zgłoś Remont" zgłaszają się klienci, którzy pragną zmiany i chcą mieszkać w innym wnętrzu, a nie wiedzą, jak to zrobić. Taki jest pomysł na ten program. Bohaterowie muszą mieć budżet i pragnąć zmiany. Oczekiwania i pragnienia określają podczas rozmowy. Ja im pomagam, projektując wnętrze. Pokazuję, że remont nie musi być męczący i stresujący - mówił Krzysztof Miruć w wywiadzie dla dziendobry.tvn.pl.

Jak odnowić kanapę?

W jednym z odcinków programu "Zgłoś remont" bohaterka Iwona zapragnęła odmienić wygląd swojej kanapy. Siedzisko było zrobione z ciemnej, brązowej skóry i sprawiało, że pomieszczenie wyglądało ponuro. Architekt podpowiedział, aby mebel poddać metamorfozie.

- Tę skórę można zmienić na jakąś fajną, nowoczesną tkaninę albo spróbować poddać ją lekkiej renowacji - doradził Krzysztof Miruć.

Właścicielka siedziska zdecydowała się wysłać mebel do tapicera, po czym wybrała materiał, który jej odpowiadał. Na uwadze miała jakość tkaniny, kolor, a także praktyczność - ważne dla niej było, by kanapa nie brudziła się łatwo. Tapicer doradził jej materiał zmywalny, z którego plamy schodzą przy użyciu wody i cytryny . Krzysztof Miruć z kolei zwrócił uwagę na kedrę, czyli załamanie tkaniny wszyte pomiędzy dwie warstwy materiału.

Ich wspólne pomysły zaowocowały korzystną metamorfozą. Zobaczcie w powyższym wideo tę spektakularną zmianę!

"Zgłoś remont" - gdzie oglądać?

Program dostępny jest na antenie HGTV w sobotę o godz. 22:00 i w niedzielę o godz. 16:30 oraz online na platformie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości