Newsy

ZNP i FZZ: nie weźmiemy udziału w obradach "okrągłego stołu" o oświacie

Sławomir Broniarz

Fot. East News

Newsy

ZNP i FZZ: nie weźmiemy udziału w obradach "okrągłego stołu" o oświacie

Sławomir Broniarz

Fot. East News

Wobec niejasnej formuły spotkania, które zapowiedział na piątek premier Mateusz Morawiecki, kierownictwo ZNP nie weźmie udziału w obradach okrągłego stołu - zapowiedział szef ZNP Sławomir Broniarz. Z kolei Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy przekazał, że nauczyciele przeprowadzą klasyfikację uczniów.

Dziś (23 kwietnia 2019) o godz. 15 odbyło się spotkanie Prezydium Rady Dialogu Społecznego w sprawie okrągłego stołu. W zebraniu zorganizowanym na wniosek organizacji pracodawców uczestniczyli m.in. szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, wiceminister edukacji Maciej Kopeć i prezes ZNP Sławomir Broniarz. O spotkaniu poinformowała w ubiegłym tygodniu przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Dorota Gardias. Gardias mówiła wówczas, że po rozmowach zostanie przedstawiona decyzja prezydium w sprawie okrągłego stołu o oświacie.oczekujemy, że to będzie poważna debata organizowana przez prezydenta w ramach Rady Dialogu Społecznego.


Szef ZNP Sławomir Broniarz powiedział po spotkaniu ze stroną rządową, że formuła okrągłego stołu jest "niejasna" i jego związek nie weźmie udziału w tych rozmowach. Podobną decyzję podjęło Forum Związków Zawodowych.

Oczekujemy, że będzie poważna debata organizowana przez prezydenta w ramach Rady Dialogu Społecznego.

– powiedział Broniarz.

Wieczorem władze ZNP mają zdecydować co dalej ze strajkiem nauczycieli.

Komitet Strajkowy Nauczycieli apeluje  do dyrektorów placówek o jak najszybsze zwoływanie rad pedagogicznych i przeprowadzenie klasyfikacji uczniów.

Okrągły stół oświatowy odbędzie się w piątek, 26 kwietnia, na Stadionie PGE Narodowym. Do obrad premier Mateusz Morawiecki zaprosił niedawno rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję.

(PAP)

Co sądzisz o tym artykule?
84
14
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0