Gwiazdy

Zespół Kult doczekał się filmu o swojej twórczości

Gwiazdy

Zespół Kult doczekał się filmu o swojej twórczości

Zespół Kult doczekał się swojego filmu dokumentalnego. Jak wyglądały wspólne lata koncertowania? O tym opowiedział dziś w studiu Dzień Dobry TVN sam Kazik Staszewski, muzyk zespołu Kult. 

Już 22 listopada w kinach w całej Polsce pojawi się film „Kult. Film”, dokument o legendarnej grupie muzycznej. Czego możemy spodziewać się w nowej produkcji? Film zawiera materiały z życia zakulisowego zespołu, które nigdzie wcześniej nie zostały pokazane. Kamera towarzyszyła artystom przez 6 lat zarówno podczas trasy koncertowej, jak i w życiu codziennym. Dzięki temu fani mogą zobaczyć prawdziwe relacje i fenomen grupy, której słucha szeroka publiczność.  

Jak zespół postrzegają ludzie ze świata muzyki?

Piotr Metz przyznał, że nie ma drugiego przykładu polskiego zespołu, który zachowałby się przez tak przeróżne epoki od lat 80. do dnia dzisiejszego i cały czas trzymał wysoki poziom.

Było dużo wykonawców, którzy byli wyżej od nas, a teraz o nich w ogóle nikt nie pamięta. Kult jak ta drzazga w palcu się trzyma i stanowi jakąś atrakcje cały czas. 

– zdradził lider zespołu Kazik.

W twórczość zespołu Kult szalenie ważną rolę odgrywają teksty, które są pewnego rodzaju manifestem pokoleniem.

Praca nad filmem

Olga Bieniek przez 6 lat przyglądała się zespołowi, aby nakręcić film dokumentalny. Jak rozpoczęła się współpraca?

Poznaliśmy się prawie 17 lat temu na Teneryfie. W pięknych okolicznościach przyrody, na pięknych plażach, spędzaliśmy czas z rodzinami. Dobrze się poznaliśmy. Pomysł na film padł wiele lat temu. Nie był on ukształtowany, więc rozłożyliśmy go na wiele lat.

- zdradziła reżyserka. 

Po wielu latach pracy film nareszcie ujrzy światło dzienne. Premiera zaplanowana jest na 22 listopada. 

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0