Gwiazdy

Yoko Ono kończy 88 lat. "Chciała być muzą swojego męża"

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Yoko Ono kończy 88 lat. "Chciała być muzą swojego męża"

Dzień Dobry TVN

Yoko Ono - artystka, wokalistka i feministka kończy 88 lat. Przez lata kojarzyła się z byciem żoną legendarnego muzyka Johna Lennona. Robiła jednak znacznie więcej. Czym dokładnie się zajmowała?

Yoko Ono świętuje 88. urodziny

Yoko Ono 18 lutego kończy 88 lat. Urodziła się w Tokio, ale działalność rozwijała w Stanach Zjednoczonych. Wiosną 1969 roku wzięła ślub z młodszym o 7 lat Johnem Lennonem.

To jest postać, która przez lata kojarzyła się nam z byciem przede wszystkim żoną Johna Lennona. Ona nie uciekała od tej etykietki. Chciała być muzą swojego męża i kobietą, która była numerem jeden w jego życiu. Była i jest tworzącą artystką

- mówi Sandra Hajduk.

Razem z mężem tworzyła muzykę, a po jego śmierci wydała solowe nagrania. - Od roku nie funkcjonuje w świecie show-biznesu, porusza się na wózku, wycofała się z publicznego bywania – dodaje dziennikarka.

Yoko Ono – artystka, działaczka i business woman

Yoko Ono odnalazła się jako artystka współczesna. W swoich pracach poruszała tematy dotyczące spraw kobiet, czy pokoju na świecie. Artystka była i jest silnie zaangażowana w akcje na rzecz pokoju na świecie. Do jej najbardziej znanych prac należą między innymi "My Mummy is Beautiful", czyli seria zdjęć nagiego ciała kobiety oraz zaproszenie do pisania na ścianie tekstów skierowanych przez widzów do ich matek. Stworzyła też "Drzewo Życzeń", które zachęca do zawieszania na drzewie małych karteczek z życzeniami.

- Nie każdy wie, że Yoko Ono od lat zajmowała się imperium Beatlesów. Zawiadywała biznesem, do którego należą między innymi prawa do utworów zespołu The Beatles. Dopiero rok temu przekazała tę firmę swojemu synowi – Seanowi Lennonowi, który odziedziczył 800 milionów dolarów – zauważa Sandra Hajduk

Zobacz też:

Piotr Stramowski o kulisach serialu "Tajemnica zawodowa": "Jestem pod wrażeniem tego, co zrobiła Magda Różczka"

Paris Hilton kończy 40 lat. "To pierwsza prawdziwa celebrytka"

Gwiazdy wspominają akademickie lata. Joanna Jabłczyńska: "Przez 5 lat studiów nie byłam na ani jednej imprezie"

Reporter: Sandra Hajduk
Co sądzisz o tym artykule?
56
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0