Problem najczęściej zauważają kobiety, które też baczniej obserwują swoje ciało i zachodzące w nim zmiany. Dlatego wciąż szukają nowych możliwości zlikwidowania tego problemu. Jakie rozwiązanie jest lepsze - domowe sposoby na worki pod oczami czy może zabiegi? Co pomoże przywrócić blask spojrzeniu?
Jeśli masz opuchniętą strefę pod oczami, to pamiętaj, że możesz użyć kilku domowych sposobów, żeby skutecznie się jej pozbyć
- zapewniła Marta Gąska.
Domowe sposoby na worki pod oczami
Jak usunąć worki pod oczami domowymi sposobami? Istnieje kilka metod, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, które dość łatwo wprowadzić w życie. Oto sposoby na cienie pod oczami, które z powodzeniem zastosujemy w domu:
- okład ze schłodzonego plasterka zielonego ogórka - zmniejsza obrzęk i przebarwienia;
- kompres ze schłodzonego ziemniaka - usuwa zatrzymaną wodę;
- kompres z wacików nasączonych mlekiem - zmniejsza opuchliznę;
- okłady z czarnej herbaty - pobudzają krążenie;
- okład z rumianku - działa przeciwzapalnie, może jednak wywoływać uczulenie;
- maseczka z białka jaja kurzego - zmniejsza stan zapalny;
- schłodzone łyżki jako kompres;
- żelowe kompresy pod oczy;
- chłodzący sztyft - dodatkowo nawilży skórę i wygładzi;
- kostki lodu.
Kostkę lodu przyłóż na opuchnięte miejsca i zrób szybki masaż. Pamiętaj, aby nie trzymać długo kostki przy skórze
- instruowała Marta Gąska.
Wszystkie wymienione sposoby są bezpieczne i nie niosą ryzyka powikłań, dlatego można je wypróbować bez większych obaw.
Jak ukryć cienie i worki pod oczami?
Czasem zastanawiamy się, jak zniwelować, zatuszować cienie i worki pod oczami? Czy można je po prostu przykryć, zakryć na chwilę? Oczywiście, wizażystki wiedzą doskonale, jak to zrobić, znają triki, które umożliwiają ukrycie worków makijażem. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie użycie korektora o stosownym odcieniu. Sztuką jest dobranie najlepszego, który pozwoli zapomnieć choć na chwilę o tym, że wciąż mamy sine worki pod oczami.
Jeśli chcesz skutecznie ukryć cienie pod oczami, to pamiętaj, żeby najpierw użyj ciemniejszego korektora, który zniweluje cienie pod oczami, a dopiero później - jaśniejszego, który rozświetli strefę pod oczami
- zdradziła Marta Gąska i dodała, że na mocne zasinienia nie należy używać tylko jasnego korektora, bo z pewnością nie rozwiąże to problemu.
Zmagając się z tą przypadłością, warto też zacząć ćwiczenia jogi twarzy. Ta coraz bardziej popularna metoda poprawia wygląd skóry, niweluje zmarszczki i pomaga walczyć z workami pod oczami.
Zobacz też:
Jak wykonać makijaż na wideokonferencję? Podpowiada Marta Gąska
Worki pod oczami - przyczyny
Worki pod oczami to skutek zastoju limfy w tkankach - pojawia się wówczas opuchlizna powieki dolnej, czyli tzw. “worka”. Przyczyn może być sporo - kwestie dziedziczenia, niezdrowy tryb życia, choroby. Podpuchnięte oczy, worki pod oczami, skutecznie zniechęcają nas do spoglądania w lustro, szukamy więc odpowiedzi na pytanie: jak zlikwidować worki pod oczami? Najpierw dobrze jest poznać przyczynę i wyeliminować tło chorobowe. O jakich schorzeniach mogą świadczyć worki pod oczami? Głównie są to:
- choroby serca i układu krążenia
- problemy z nerkami
- kłopoty z tarczycą
- alergie
Jeśli rzeczywiście za wygląd naszych powiek odpowiada choroba, zastosowanie leczenia może doprowadzić do zaniku opuchlizny. Jednak przyczyną może być też brak odpowiedniej ilości snu, zła dieta czy nadużywanie alkoholu.
Krem na worki pod oczami
Najprostszy sposób na worki pod oczami to zakupione w drogerii kremy. Zazwyczaj są to preparaty o działaniu chłodzącym i pobudzającym krążenie krwi i limfy. Dobrze jeśli w swym składzie zawierają wyciąg ze świetlika, miłorzębu japońskiego czy pietruszki. Krem taki najlepiej nakładać poprzez masaż dolnej powieki. Niektóre żele sprzedawane są w wersji z rollerem, co znacznie ułatwia aplikację. Czy takie preparaty pomogą skutecznie zlikwidować cienie pod oczami? Na pewno dobry krem na worki pod oczami pomoże w pielęgnacji delikatnej skóry i poprawi jej kondycję, a także rozjaśni skórę. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas inaczej reaguje na kosmetyki, dlatego jednej osobie pomogą one pomóc, drugiej - niekoniecznie.
Worki pod oczami - zabiegi
Profesjonalny zabieg na worki pod oczami to gwarancja sukcesu. Różnorodność dostępnych zabiegów jest naprawdę ogromna. Możemy wybierać spośród zabiegów mało inwazyjnych, ale także zdecydować się na krok bardziej radykalny, czyli blefaroplastykę. Jak zmniejszyć worki pod oczami ? Gabinety medycyny estetycznej oferują nam wstrzyknięcie kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego. Doskonale sprawdza się również karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla. Są to zabiegi krótkie, właściwie bezbolesne, bezpieczne, a nadto - przynoszące dobre rezultaty. Innymi metodami są lipoliza iniekcyjna i laserowa, a także nici liftingujące. Ostatecznością jest wykonanie zabiegu z dziedziny chirurgii plastycznej, czyli blefaroplastyki. Cienie i worki pod oczami możesz usunąć stosując jeden z powyższych zabiegów dostępnych w klinikach medycyny estetycznej lub u wykwalifikowanych kosmetologów.
Worki pod oczami u mężczyzny i u dziecka
Sine worki pod oczami nie są jedynie problemem kobiet, z ich powodu narzekają także mężczyźni i dzieci. Zaniepokojone mamy często szukają pomocy pediatrów, gdy zauważą u swej pociechy opuchnięte worki pod oczami. Choć nierzadko mamy wtedy do czynienia po prostu z fizjologią, czyli urodą danego dziecka, może się zdarzyć, że worki pod oczami u dziecka nie powstały bez przyczyny. Należy wykluczyć pasożyty, anemię, a także alergie i chorobę nerek. Zwykle jednak chorobie towarzyszą inne objawy, a nie jedynie podkrążone oczy. Panowie znacznie rzadziej skarżą się z powodu opuchniętych powiek, jeśli jednak martwią się ich wyglądem, mogą wykonać podstawowe badania w tym kierunku. Zaleca się wtedy diagnostykę układu krążenia i nerek.
Zobacz też:
Cienie pod oczami. Jak się ich pozbyć? Rady Anety Suchowierskiej
Cudowne obrzydliwości w kosmetykach. "Jad żmii ma właściwości podobne do botoksu"
Maseczka z kawy – jak można ją zastosować? Rodzaje i właściwości
Autor: Adrian Adamczyk